Zazulin: “Zenit” har doim ishonchli g‘alaba qozonishi shart
Sobiq “Zenit” futbolchisi Igor Zazulin bo‘lajak uchinchi tur doirasida “Zenit” va Moskvaning CSKA jamoalari o‘rtasida o‘tadigan o‘yinga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zazulinning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” har doim ishonchli g‘alaba qozonishi kerak, biroq bu hamisha ham oson bo‘lmaydi. Natija, avvalo, jamoa ichidagi tartib va o‘yin tashkilotiga bog‘liq.
CSKA esa juda yaxshi tashkil etilgan jamoa sanaladi, biroq unda ham ayrim kamchiliklar bor. Ularning murabbiyi yaqinda ish boshlagan va o‘yin uslubini o‘zgartirishga harakat qilmoqda.
Shunga qaramay, “Zenit” raqib ustidan ustun kelishi va imkon qadar ishonchli o‘ynashi zarur, deydi Zazulin. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, moskvaliklarning asosiy kuchi standart vaziyatlardan samarali foydalanishidadir.
Aynan shu yo‘nalishda “Zenit” joriy mavsumda muammolarga duch kelmoqda. Uchrashuv bugun, 3-avgust kuni “Gazprom Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Sankt-Peterburgda mahalliy vaqt bilan soat 18:00 da boshlanadi. Ushbu bellashuv ikki kuchli jamoa to‘qnashuvi sifatida muxlislar e’tiborida bo‘lmoqda.

Зазулин: “Зенит” всегда должен уверенно побеждать
Бывший футболист “Зенита” Игорь Зазулин прокомментировал предстоящую игру между “Зенитом” и московским ЦСКА в рамках третьего тура. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Зазулина, “Зенит” всегда должен добиваться уверенной победы, однако это не всегда бывает легко. Результат, прежде всего, зависит от порядка внутри команды и организации игры.
ЦСКА считается очень хорошо организованной командой, но у нее тоже есть некоторые недостатки. Их тренер недавно начал работать и пытается изменить стиль игры.
Тем не менее, “Зениту” необходимо одержать верх над соперником и играть как можно более уверенно, говорит Зазулин. По мнению специалиста, основная сила москвичей заключается в эффективном использовании стандартных ситуаций.
Как раз в этом направлении “Зенит” в текущем сезоне сталкивается с проблемами. Матч пройдет сегодня, 3 августа, на стадионе “Газпром Арена”.
Игра начнется в Санкт-Петербурге в 18:00 по местному времени. Это противостояние привлекает внимание болельщиков как столкновение двух сильных команд.