Lunev: Dinamo chempionlik uchun barcha imkoniyatga ega
Poytaxtning Dinamo futbol klubi darvozaboni Andrey Lunev jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin boshchiligida bu mavsumda Rossiya chempioni bo‘lish imkoniyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Dinamo jamoasining chempionlik uchun barcha sharoitlari mavjud. Andrey Lunev shunday dedi: “Umid qilaman, ha.
Buning uchun bizda hamma narsa bor”. Ma’lumot uchun, Dinamo klubi so‘nggi bor juda qadimda, ya’ni 1976 yili, hali Sovet Ittifoqi davrida chempion bo‘lgan.
O‘shandan beri jamoa chempionlikka erisha olmagan. O‘tgan shanba kuni Dinamo safarda Rossiya chempionati uchinchi turida Krasnodar jamoasiga qarshi o‘ynadi va 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Hozirda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa to‘rt ochko jamg‘arib turibdi. Navbatdagi turda Dinamo safarda Sochi jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv yakshanba, 10 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa oldida chempionlik uchun kurash davom etmoqda va muxlislar Dinamodan yuqori natijalar kutmoqda.

Лунев: Динамо имеет все шансы на чемпионство
Вратарь футбольного клуба Динамо столицы Андрей Лунев высказал свое мнение о возможностях команды стать чемпионом России в этом сезоне под руководством главного тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у команды Динамо есть все условия для чемпионства. Андрей Лунев сказал: “Надеюсь, да.
Для этого у нас есть все”. Для справки, клуб Динамо последний раз становился чемпионом очень давно, а именно в 1976 году, еще во времена Советского Союза.
С тех пор команда не смогла добиться чемпионства. В прошлую субботу Динамо сыграло на выезде в третьем туре чемпионата России против команды Краснодар и проиграло со счетом 0:1.
В настоящее время команда под руководством Валерия Карпина набрала четыре очка. В следующем туре Динамо сыграет на выезде против команды Сочи.
Матч состоится в воскресенье, 10 августа. Команда продолжает борьбу за чемпионство, и болельщики ожидают от Динамо высоких результатов.