Ruben Amorim: Manchester Yunayted yana chempion bo‘lishi mumkin
“Manchester Yunayted” bosh murabbiyi Ruben Amorim jamoaning kelajakda Angliya va Yevropaning eng kuchli klublari qatoriga qaytishiga ishonishini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiydan “Manchester Yunayted” yana Premer-liga va Chempionlar ligasida g‘olib bo‘la oladimi, deb so‘rashdi. Ruben Amorim bu borada hech qanday shubha yo‘qligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klubda pul bilan sotib olib bo‘lmaydigan qadriyatlar mavjud: tarix, muxlislar va o‘ziga xos an’ana. Shuningdek, Amorim “Manchester Yunayted” Chempionlar ligasisiz ham yetarli moliyaviy imkoniyatlarga ega ekanini qayd etdi.
U klub madaniyatida o‘zgarishlar bo‘lsa, jamoa o‘z o‘rniga qaytishi mumkinligini aytdi. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda “Manchester Yunayted” Angliya Premer-ligasida 15-o‘rinni egalladi va xalqaro musobaqalarga yo‘llanma ololmadi.

Рубен Аморим: Манчестер Юнайтед снова может стать чемпионом
Главный тренер "Манчестер Юнайтед" Рубен Аморим заявил, что верит в возвращение команды в число сильнейших клубов Англии и Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренера спросили, сможет ли "Манчестер Юнайтед" снова стать победителем в Премьер-лиге и Лиге чемпионов. Рубен Аморим подчеркнул, что у него нет никаких сомнений по этому поводу.
По его словам, в клубе есть ценности, которые нельзя купить за деньги: история, болельщики и уникальные традиции. Также Аморим отметил, что "Манчестер Юнайтед" обладает достаточными финансовыми возможностями даже без Лиги чемпионов.
Он сказал, что если в клубной культуре произойдут изменения, команда сможет вернуться на свое место. Для справки, в прошлом сезоне "Манчестер Юнайтед" занял 15-е место в английской Премьер-лиге и не смог получить путевку в международные турниры.