Layli va Majnundan "O‘sha yulduzlar" qo‘shig‘i taqdim etildi
3-avgust kuni Rossiya futbol chempionati doirasida “Zenit” va “TsSKA” jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv uchinchi tur doirasida Sankt-Peterburg shahridagi “Gazprom Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi. O‘yinda har ikki jamoa bir-biriga qarshi kurash olib bordi va natijada hisob 1:1 bilan yakunlandi.
O‘yinning birinchi bo‘limida mehmonlar – Moskvaning “TsSKA” jamoasi hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi. 33-daqiqada Alerandro raqib darvozasini ishg‘ol etdi va jamoasini oldinga olib chiqdi.
Uchrashuv davomida “Zenit” bir necha bor hisobni tenglashtirish uchun harakat qildi, biroq “TsSKA” himoyachilari hujumlarni to‘xtatib turdi. Ikkinchi bo‘limda mezbonlar ustunlikni oshirishga harakat qildi.
O‘yinning 76-daqiqasida “Zenit” futbolchisi Aleksandr Sobolev penaltidan gol urib, hisobni tenglashtirdi. Uchrashuv davomida har ikki jamoa ustunlikni qo‘lga kiritishga harakat qildi, biroq boshqa gol urilmadi.
O‘yinda murabbiylar bir necha bor zaxira futbolchilarini maydonga tushirdi. “Zenit”dan Vega, Gondu va Sobolev, “TsSKA”dan esa bir necha futbolchilar o‘yinda ishtirok etdi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida ham har ikki jamoa gol urishga harakat qildi, biroq darvozabonlar ishonchli o‘yin ko‘rsatdi. Shunday qilib, uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Bu natija har ikki jamoaga bir ochko olib keldi. Uchrashuv voqealarga boy va murosasiz kurashda o‘tdi.
Italiyaning "Sasuolo" klubi yarim himoyachisi Nemanya Matich yaqin ikki uchrashuvda jamoasiga yordam bera olmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqida Tuttomercato nashri xabar berdi.

Алерандро забил гол, но ЦСКА не смог победить Зенит
3 августа в рамках чемпионата России по футболу команды «Зенит» и «ЦСКА» провели встречу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошел в третьем туре на стадионе «Газпром Арена» в Санкт-Петербурге. В игре обе команды боролись друг с другом, и в результате счет завершился 1:1.
В первой половине встречи гости – московский «ЦСКА» – смогли открыть счет. На 33-й минуте Алерандро забил в ворота соперника и вывел свою команду вперед.
В ходе матча «Зенит» несколько раз пытался сравнять счет, однако защитники «ЦСКА» останавливали атаки. Во второй половине хозяева пытались увеличить преимущество.
На 76-й минуте игрок «Зенита» Александр Соболев забил гол с пенальти, сравняв счет. В течение матча обе команды пытались захватить инициативу, но больше голов забито не было.
В игре тренеры несколько раз выпустили запасных игроков. Из «Зенита» на поле вышли Вега, Гонду и Соболев, а из «ЦСКА» также несколько футболистов приняли участие в игре.
В последние минуты матча обе команды пытались забить гол, но вратари показали надежную игру. Таким образом, встреча завершилась со счетом 1:1.