Sobiq mashhur futbolchi Andrey Arshavin “Zenit” jamoasi yarim himoyachisi Maksim Glushenkovning o‘yinini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Glushenkovni yaqin o‘yinlarda maydonga tushirmaslik maqsadga muvofiq bo‘lar edi. Arshavin o‘z fikrida, Glushenkov bir necha uchrashuvni o‘tkazib yuborishi kerakligini ta’kidladi.
Uning aytishicha, futbolchi so‘nggi o‘yinlarda, jumladan “Axmat”ga qarshi bahsda ham yaxshi o‘yin ko‘rsata olmadi va ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘ydi. Arshavin Glushenkovning ruhiy holati past ekanini, unga biroz dam olish va o‘zini tiklash kerakligini ta’kidladi.
Shuningdek, u murabbiy Sergey Semakka ham futbolchini maydonga tushirmaslikni tavsiya etdi, hatto zarurat tug‘ilganda ham. Joriy mavsumda Maksim Glushenkov to‘rt o‘yinda maydonga tushgan bo‘lsa-da, hali gol ura olmadi va golli uzatma ham bajarmadi.
Ba’zi ommaviy axborot vositalari xabariga ko‘ra, futbolchi murabbiy Sergey Semakka o‘yin vaqtiga nisbatan norozilik bildirgan. Bugun “Zenit” jamoasi CSKAga qarshi maydonga tushib, uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.

Аршавин посоветовал Семаку не выпускать Глушенкова на поле
Бывший известный футболист Андрей Аршавин раскритиковал игру полузащитника команды "Зенит" Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, было бы целесообразно не выпускать Глушенкова на поле в ближайших матчах. Аршавин отметил, что Глушенков должен пропустить несколько встреч.
Он заявил, что футболист не смог показать хорошую игру в последних матчах, включая встречу с "Ахматом", и допустил множество ошибок. Аршавин подчеркнул, что психоэмоциональное состояние Глушенкова низкое, ему нужно немного отдохнуть и восстановиться.
Также он посоветовал тренеру Сергею Семаку не выпускать футболиста на поле, даже в случае необходимости. В текущем сезоне Максим Глушенков выходил на поле в четырех играх, но пока не забил ни одного гола и не сделал ни одной голевой передачи.
По информации некоторых СМИ, футболист выразил недовольство по поводу времени выхода на поле тренеру Сергею Семаку. Сегодня команда "Зенит" вышла на поле против ЦСКА, и матч завершился вничью 1:1.