Grushevskiy CSKA – Zenit o‘yinida hakamga e’tiroz bildirdi
Rossiyalik san’atkor Mixail Grushevskiy Moskvaning CSKA va Sankt-Peterburgning Zenit jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda hakamlik sifati borasida norozilik bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchinchi tur doirasida o‘tkazilgan ushbu o‘yinda har ikki jamoa 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Grushevskiy hakam Chistyakovning faoliyatiga jiddiy e’tiroz bildirgan emas, biroq o‘yinda faollar nisbati 8 ga 21, ogohlantirish kartochkalari bo‘yicha esa 0 ga 3 bo‘lganini ta’kidladi.
U bu holatga savollar borligini aytdi. Uning fikriga ko‘ra, penalti belgilash mumkin edi, biroq Grushevskiy futbolchi Mantuan bu vaziyatda qasddan yiqilgan deb hisoblaydi.
Mazkur uchrashuvdan so‘ng Zenit va CSKA klublari chempionatda mos ravishda oltinchi va yettinchi o‘rinlarni egallab turibdi. Har ikkala jamoa ham besh ochkodan to‘plagan.
Grushevskiy bungacha Sergey Semak boshchiligidagi jamoada legioner futbolchilar sonining ko‘pligiga ham munosabat bildirgan edi.

Грушевский выразил недовольство судьей в матче ЦСКА – Зенит
Российский артист Михаил Грушевский выразил недовольство по поводу судейства на встрече между московским ЦСКА и питерским Зенитом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче, проведенном в рамках третьего тура, обе команды сыграли вничью 1:1. Грушевский не высказал серьезных претензий к судье Чистякову, однако отметил, что соотношение фолов составило 8 к 21, а по предупреждениям – 0 к 3.
Он сказал, что по этому поводу есть вопросы. По его мнению, пенальти можно было назначить, но Грушевский считает, что футболист Мантун в этой ситуации упал намеренно.
После этой встречи клубы Зенит и ЦСКА занимают соответственно шестое и седьмое места в чемпионате. Обе команды набрали по пять очков.
Грушевский ранее также высказывался по поводу большого количества легионеров в команде под руководством Сергея Семака.