Storojuk: Jamoa hali to‘liq moslashgani yo‘q
“Axmat” futbol jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Storojuk “Dinamo” Maxachkala jamoasiga qarshi o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, ayniqsa, Kavkaz derbisi oldidan jamoaning ruhiy tayyorgarligi haqida so‘z yuritdi. Murabbiyning aytishicha, ushbu o‘yin alohida ahamiyatga ega bo‘lib, jamoa bu holatni hisobga olib, o‘zaro suhbatlar va tayyorgarlik ishlari olib borgan.
U o‘yin qizg‘in kechishini kutayotganini ta’kidladi. Storojuk oldingi o‘yindan so‘ng jamoa bosqichma-bosqich hujum qilishga o‘tishi kerakligini aytgan edi.
Unga ko‘ra, “Dinamo” Maxachkala jamoasi yaxshi va tashkilotchi himoyaga ega. Ular butun jamoa bo‘lib himoyalanadi va tezkor Agalarov orqali qarshi hujumda maydon ortidan foydalanadi.
Shuning uchun “Axmat” jamoasi uchun bu o‘yinda o‘z uslubini namoyon etish qiyin bo‘lishi mumkin. Murabbiy jamoa qisqa vaqt ichida tiklanishga harakat qilganini, faqat kecha mashg‘ulot o‘tkazganini aytdi.
Shuningdek, murabbiy tarkibdagi ayrim o‘zgarishlar haqida ham ma’lumot berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Mansilya oldingi o‘yinda jarohat olib, bir hafta shifokorlar nazoratida bo‘lgan.
Melkadze esa kubok o‘yinida jarohat olib, noma’lum muddatga safdan chiqqan. Jamoa mavsum boshida g‘alaba qozona olmagani haqida savolga javob berar ekan, murabbiy yangi futbolchilar va yangi talablar sababli jamoada o‘zaro tushunish hali to‘liq shakllanmaganini, lekin jamoa ustida ishlash davom etayotganini ta’kidladi.

Storojuk: Команда еще не полностью адаптировалась
Главный тренер футбольной команды "Ахмат" Александр Сторожук высказал свои мысли перед игрой против "Динамо" Махачкала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он, в частности, говорил о моральной подготовке команды перед дерби на Кавказе. По словам тренера, эта игра имеет особое значение, и команда, учитывая это, проводила внутренние беседы и подготовительные работы.
Он отметил, что ожидает напряженной игры. Сторожук ранее говорил, что команда должна постепенно перейти к атакующим действиям после предыдущей игры.
По его словам, команда "Динамо" Махачкала обладает хорошей и организованной защитой. Они защищаются всей командой и используют быстрых Агаларова для контратак, используя пространство на поле.
Поэтому команде "Ахмат" может быть трудно проявить свой стиль в этой игре. Тренер сообщил, что команда старалась восстановиться за короткий срок и только вчера провела тренировку.
Также тренер сообщил о некоторых изменениях в составе. По его словам, Мансилья получил травму в предыдущей игре и находился под наблюдением врачей в течение недели.
Мелкадзе же получил травму в кубковой игре и выбыл на неопределенный срок. Отвечая на вопрос о том, что команда не смогла одержать победу в начале сезона, тренер отметил, что из-за новых футболистов и новых требований взаимопонимание в команде еще не полностью сформировалось, но работа над командой продолжается.