пасмурно ветер 0.7 м/с, З
Inter klubi Atalanta jamoasi hujumchisi Ademola Lukmanni sotib olish bo‘yicha so‘nggi taklifini tayyorlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Atalanta klubi 27 yoshli futbolchini Milanning Inter jamoasiga sotishga rozilik bermadi. Inter rahbariyati taxminan 42 million yevro va 3 million yevro bonus taklif qilgan edi.
Jurnalist Pasquale Guarroning xabariga ko‘ra, Inter bu taklifni yaxshilashga tayyor. Endi ular 45 million yevro kafolatlangan to‘lov va bonus sifatida qo‘shimcha miqdor taklif qilmoqda.
Agar Atalanta bu shartlarga ham rozi bo‘lmasa, muzokaralar to‘xtatiladi. Shuni eslatib o‘tish kerakki, Ademola Lukman o‘zi ham klubini o‘zgartirmoqchi va transfer qilishni so‘raganini ochiq aytgan.
Uning bu qarori jamoa rahbariyatiga ham ma’lum. Agar Inter Lukmanni xarid qila olmasa, klubning navbatdagi maqsadi sifatida Chelsi futbolchisi Kristofer Nkunku ko‘rilmoqda.
Shu orqali Inter jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirishni rejalashtirmoqda. Muzokaralar natijasi yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.
Bernardu Silvaning kelajagi hali ham mavhumligicha qolmoqda
"Manchester Siti" klubida yoz fasli yaqinlashar ekan, asosiy savollardan biri Bernardu Silvaning kelajagi bilan bog‘liq bo‘lmoqda: u jamoada qoladimi yoki tark etadimi? Bu haqda Zamin.uz
Sport Bugun, 22:23
Lionel Messi 2026 yilgi Jahon chempionatida Argentina terma jamoasi tarkibida ishtirok etmasligi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. The Touchline nashrining yozishicha, 38 yoshli hujumchi
Italiyaning "Bolonya" futbol klubi argentinalik hujumchi Santyago Kastro bilan shartnomasini uzaytirishga kelishib oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda jamoaning matbuot xizmati
Xorvatiyalik tajribali yarim himoyachi Luka Modrich Italiya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda euro-football.ru manbasi xabar bermoqda. La
Sobiq futbolchi Sergey Kir’yakov rossiyalik darvozabon Matvey Safonovning “PSJ” jamoasidagi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda euro-football.ru xabar
Sport Bugun, 20:22
Tuxel Angliya terma jamoasi bilan shartnomani uzaytirdi
Angliya Futbol Assotsiatsiyasi (FA) Tomas Tuxel bilan shartnomani uzaytirgani va uning Angliya terma jamoasi bosh murabbiyi sifatida faoliyatini davom ettirishi rasman e’lon qilindi. Bu haqda

облачно с прояснениями ветер 0.8 м/с, С
Клуб Интер готовит последнее предложение по покупке нападающего команды Аталанта Адемолы Люкмана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно клуб Аталанта не согласился продать 27-летнего футболиста в миланский Интер. Руководство Интера предложило около 42 миллионов евро и 3 миллиона евро бонусом.
По информации журналиста Паскуале Гуарроне, Интер готов улучшить это предложение. Теперь они предлагают 45 миллионов евро гарантированной оплаты и дополнительную сумму в качестве бонуса.
Если Аталанта не согласится и на эти условия, переговоры будут приостановлены. Следует отметить, что Адемола Люкман также открыто заявил о желании сменить клуб и попросил о трансфере.
Это решение также известно руководству команды. Если Интер не сможет купить Люкмана, следующим приоритетом клуба рассматривается футболист Челси Кристофер Нкунку.
Таким образом, команда Интер планирует усилить свою атакующую линию. Ожидается, что результаты переговоров станут известны в ближайшие дни.
Может ли Джикия вернуться в Россию? Мнение агента
Агент российского защитника Георгия Джикии Малик Арутюнов высказался о будущем футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, Джикия недоволен ситуацией
Томас Тухель останется в сборной Англии
Вчера официально было объявлено, что Томас Тухель продлил контракт с Футбольной ассоциацией Англии (FA) и продолжит работу в качестве главного тренера национальной сборной Англии. Об этом сообщает
Спорт Сегодня, 23:21
Бывший футболист "Манчестер Юнайтед" Андрей Канчельскис высказал своё мнение о деятельности временного главного тренера клуба Майкла Каррика. Об этом сообщает Zamin.uz. Каррик за короткое
Гол трубы: событие, равное фильму для Ермакова
Полузащитник команды «Пари НН» Никита Ермаков рассказал о своих впечатлениях от гола в ворота «Реала» вратаря «Бенфики» Анатолия Трубина. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает сайт
Спорт Сегодня, 22:57
Будущее Бернарду Силвы по-прежнему остается неопределённым
С приближением летнего сезона в клубе "Манчестер Сити" одним из главных вопросов остается будущее Бернарду Силвы: останется ли он в команде или уйдет? Об этом сообщает Zamin.uz. Фанаты и
Лионель Месси может не принять участие в чемпионате мира 2026 года в составе сборной Аргентины. Об этом сообщает Zamin.uz. По информации издания The Touchline, 38-летний нападающий рассматривает