Son Xyon Min “Tottenxem”dan “Los-Anjeles”ga o‘tadi
Tottenxem hujumchisi Son Xyon Min “Los-Anjeles” klubiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur transfer shartlari bo‘yicha ikki klub o‘zaro kelishuvga erishdi. Futbolchining ham roziligi olingan.
Bu haqda taniqli sport jurnalisti xabar berdi. “Tottenxem” o‘z sardorini sotishdan 15 million yevrodan ortiq daromad oladi.
Son Xyon Min “Tottenxem” jamoasi bilan Angliyaga qaytmadi. U AQShda qoldi, chunki u yerda klub mavsumoldi yig‘inini o‘tkazayotgan edi.
Hujumchi “Los-Anjeles” klubi bilan shartnoma imzolash va transfer jarayonini rasmiylashtirish uchun qolgan. Janubiy Koreya futbolchisi 2015 yil avgustidan buyon London klubida o‘ynab kelayotgan edi.
Yaqinda “Nyukasl”ga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazilgach, 33 yoshli Son Xyon Min “Tottenxem” muxlislari bilan xayrlashdi. Shu tariqa, u o‘z faoliyatini AQShda davom ettiradi.

Сон Хён Мин переходит из "Тоттенхэма" в "Лос-Анджелес"
Нападающий “Тоттенхэма” Сон Хён Мин переходит в клуб “Лос-Анджелес”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По условиям данного трансфера два клуба достигли взаимного соглашения. Согласие футболиста также получено.
Об этом сообщил известный спортивный журналист. “Тоттенхэм” получит более 15 миллионов евро от продажи своего капитана.
Сон Хён Мин не вернулся в Англию с командой “Тоттенхэм”. Он остался в США, так как там клуб проводил предсезонный сбор.
Нападающему осталось подписать контракт с клубом “Лос-Анджелес” и оформить процесс трансфера. Южнокорейский футболист играет в лондонском клубе с августа 2015 года.
Недавно, после товарищеского матча с “Ньюкаслом”, 33-летний Сон Хён Мин попрощался с болельщиками “Тоттенхэма”. Таким образом, он продолжит свою карьеру в США.