Yangi mavsum boshida Rossiya futbol chempionati RPLda Kaliningradning Baltika jamoasi dastlabki uch uchrashuvda yetti ochko jamg‘ardi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu natija jamoa bosh murabbiyi Andrey Talalayev qo‘l ostida erishilgan bo‘lib, RPLga chiqqan klub uchun Rossiya chempionatida qayd etilgan rekordga tenglashdi. Shuni alohida ta’kidlash kerakki, avvalgi yillarda ham bir nechta jamoalar shunday natijaga erishgan.
1996 yilda Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi RPLga qaytgach, ilk uch o‘yinda yetti ochko to‘plagan. Oradan uch yil o‘tib, 1999 yilda Ramenskoyening Saturn klubi ham uch uchrashuvdan so‘ng yetti ochko jamg‘argan.
2001 yilda bu natijani Sokol jamoasi ham takrorlagan. So‘nggi yillarda esa, 2021/2022 yilgi mavsumda, Nizhniy Novgorod klubi ham aynan shu natijani qayd etgan.
Shunday qilib, Baltika jamoasining yangi mavsumdagi muvaffaqiyatli ishtiroki klub uchun muhim tarixiy voqea bo‘ldi. Bu natija, avvalgi yillarda yirik jamoalar tomonidan ham erishilganligini inobatga olsak, Baltikaning faoliyati Rossiya chempionatida yuqori baholanmoqda.

Под руководством Талалаева был повторен рекорд Балтики RPL
В начале нового сезона чемпионата России по футболу РПЛ команда «Балтика» из Калининграда набрала семь очков в первых трех матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот результат был достигнут под руководством главного тренера команды Андрея Талалаева и равен рекорду, установленному в чемпионате России для клуба, вышедшего в РПЛ. Следует отметить, что в предыдущие годы несколько команд также добивались такого результата.
В 1996 году команда «Зенит» из Санкт-Петербурга, вернувшись в РПЛ, набрала семь очков в первых трех играх. Три года спустя, в 1999 году, клуб «Сатурн» из Раменского также набрал семь очков после трех матчей.
В 2001 году этот результат повторила команда «Сокол». В последние годы, в сезоне 2021/2022, клуб «Нижний Новгород» также зафиксировал именно такой результат.
Таким образом, успешное участие команды «Балтика» в новом сезоне стало важным историческим событием для клуба. Учитывая, что этот результат также был достигнут крупными командами в предыдущие годы, деятельность «Балтики» высоко оценивается в чемпионате России.