Palinya: Tottenhemda sovrinlar uchun kurashmoqchiman
Tottenhem jamoasining yangi futbolchisi Joau Palinya kelayotgan mavsumdan nimalarga erishmoqchi ekani haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
London klubi portugaliyalik futbolchini Bavariyadan mavsum oxirigacha ijaraga oldi. Kelishuvga futbolchini to‘liq sotib olish imkoniyati ham kiritilgan.
Joau Palinya o‘z intervyusida shunday dedi: Agar individual maqsadlar haqida gapiradigan bo‘lsam, men shunchaki o‘ynashni, o‘zimni namoyon etishni va bu yuqori darajadagi klubda o‘z imkoniyatlarimni yana bir bor ko‘rsatishni istayman. Ayniqsa, Angliya Premer-ligasida o‘zimni ko‘rsatmoqchiman.
Jamoaviy maqsadlar borasida esa men sovrinlarni qo‘lga kiritishni istayman. Ishonamanki, bizda nimagadir erishish uchun barcha sharoit va imkoniyatlar mavjud.
Albatta, bu oson emas, chunki biz dunyodagi eng raqobatbardosh ligada ishtirok etamiz. Shunga qaramay, jamoada salohiyat bor, – deya ta’kidladi 30 yoshli yarim himoyachi.
Ma’lumot uchun, Joau Palinya 2022 yildan 2024 yilgacha Fulhem jamoasida o‘ynagan. So‘ngra u Bavariyaga o‘tgan va hozirda Tottenhemda faoliyatini davom ettirmoqda.

Palinya: Я хочу бороться за трофеи в Тоттенхэме
Новый футболист Тоттенхэма Жоау Палинья поделился своими мыслями о том, чего он хочет достичь в предстоящем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонский клуб арендовал португальского футболиста у Баварии до конца сезона. В соглашение также включена возможность полного выкупа футболиста.
В своем интервью Жоау Палинья сказал: Если говорить об индивидуальных целях, я просто хочу играть, проявить себя и еще раз показать свои возможности в этом клубе высокого уровня. Особенно я хочу проявить себя в Английской Премьер-лиге.
Что касается командных целей, я хочу завоевать трофеи. Я верю, что у нас есть все условия и возможности для достижения чего-то значимого.
Конечно, это не легко, так как мы участвуем в самой конкурентной лиге мира. Тем не менее, в команде есть потенциал, – отметил 30-летний полузащитник.
Для справки, Жоау Палинья играл за Фулхэм с 2022 по 2024 год. Затем он перешел в Баварию и сейчас продолжает свою карьеру в Тоттенхэме.