Gudiev: Akron ustunlikdan foydalana olmadi
Rossiya chempionatining uchinchi turida Tol’yatti shahri vakillari bo‘lgan Akron jamoasi Samaradagi stadionda Moskvaning Spartak klubi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija haqida maydon egalari darvozaboni Vitaliy Gudiev o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Akron jamoasi raqib futbolchisining maydondan chetlatilganidan unumli foydalanib, g‘alaba qozonishi kerak edi.
Biroq o‘yin natijasi boshqacha yakunlandi. Darvozabonning ta’kidlashicha, uchrashuv muxlislar uchun qiziqarli va jonli o‘tgan.
Tol’yatti klubi uchta uchrashuvdan so‘ng besh ochko to‘plab, Rossiya chempionati turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Keyingi turda Zaur Tedeev boshchiligidagi jamoa safarda Maxachkala shahri vakili bo‘lgan Dinamo klubi bilan bahs olib boradi.
Mazkur o‘yin ham jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Hozircha Akron jamoasi chempionatda yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirmoqda.

Гудиев: Акрон не смог воспользоваться преимуществом
В третьем туре чемпионата России команда «Акрон», представляющая город Тольятти, сыграла вничью 1:1 с московским клубом «Спартак» на стадионе в Самаре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этого результата вратарь хозяев поля Виталий Гудиев высказал свое мнение. По его словам, команда «Акрон» должна была воспользоваться удалением игрока соперника и одержать победу.
Однако результат матча оказался иным. Вратарь отметил, что встреча прошла интересно и динамично для зрителей.
Клуб из Тольятти после трех матчей набрал пять очков и занимает пятое место в турнирной таблице чемпионата России. В следующем туре команда под руководством Заура Тедеева сыграет на выезде с клубом «Динамо», представляющим город Махачкала.
Этот матч также будет иметь важное значение для команды. Пока что «Акрон» показывает хорошие результаты в чемпионате и продолжает борьбу за высокие места.