Storojuk: Akhmat yana mag‘lubiyat sababini topa olmadi
Grozniy shahrining “Akhmat” futbol jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Storojuk jamoasi Rossiya chempionati uchinchi turida Maxachqal’aning “Dinamo” jamoasiga yutqazganidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv yakunida hisob 0:1 bo‘ldi. Storojukning so‘zlariga ko‘ra, jamoa osonlik bilan gol o‘tkazib yuboradi va shundan so‘ng bor kuchini ishga solishga harakat qiladi.
Biroq, murabbiy bu yondashuv to‘g‘ri emasligini ta’kidladi. U bu holat mag‘lubiyatga moyil bo‘lgan jamoalarga xos psixologiya ekanini aytdi.
Bosh murabbiy, shuningdek, futbolchilar bilan bu mavzuda ko‘p suhbatlashishini, biroq ba’zi vaziyatlarda o‘z shogirdlarining harakatlarini tushuntirib bera olmasligini qayd etdi. Hozirda “Akhmat” Rossiya chempionatida uch turdan so‘ng biror ochko jamg‘ara olmadi.

Сторожук: Ахмат снова не смог найти причину поражения
Главный тренер футбольной команды "Ахмат" из города Грозный Александр Сторожук высказал свои мысли после того, как его команда проиграла махачкалинскому "Динамо" в третьем туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце матча счет составил 0:1. По словам Сторожука, команда легко пропускает гол и затем пытается мобилизовать все свои силы.
Однако тренер отметил, что этот подход неверен. Он сказал, что такая ситуация характерна для команд, склонных к поражениям.
Главный тренер также отметил, что много разговаривает с футболистами на эту тему, но в некоторых ситуациях не может объяснить действия своих подопечных. В настоящее время "Ахмат" не набрал ни одного очка после трех туров чемпионата России.