Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi, hozirda futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Mostovoy Moskvaning “Spartak” jamoasi olgan qizil kartochkalar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining dastlabki uchta turida “Spartak” futbolchilari uch marta maydondan chetlatildi. Mutaxassisning aytishicha, bu borada xavotirga o‘rin yo‘q, chunki bu oddiy statistika va har qanday jamoa shunday natijalarga duch kelishi mumkin.
Mostovoyning fikriga ko‘ra, hozirgi vaziyatda “Spartak” kelgusi o‘yinlarda umuman kartochka olmasligi ham ehtimoldan holi emas. Ma’lumot uchun, kecha bo‘lib o‘tgan “Akron” jamoasiga qarshi o‘yinda “Spartak” himoyachisi Daniil Xlusevich qizil kartochka oldi.
Ushbu uchrashuv Samaradagi stadionda o‘tkazildi va 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. Qayd etish joizki, so‘nggi paytlarda “Spartak” tarkibida kartochkalar soni ortib bormoqda, biroq mutaxassislar bu holatni futbolning ajralmas qismi sifatida baholashmoqda.

Mostovoy: Красные карточки Спартака не вызывают беспокойства
Бывший футболист сборной России, а ныне футбольный специалист Александр Мостовой высказал свое мнение о красных карточках, полученных московским «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых трех турах чемпионата России футболисты «Спартака» были удалены с поля трижды. По словам специалиста, повода для беспокойства нет, так как это обычная статистика, и любая команда может столкнуться с такими результатами.
По мнению Мостового, в текущей ситуации «Спартак» вполне может не получить карточек в следующих играх. Для справки, в матче против команды «Акрон», который прошел вчера, защитник «Спартака» Даниил Хлусевич получил красную карточку.
Эта встреча проходила на стадионе в Самаре и завершилась вничью 1:1. Стоит отметить, что в последнее время количество карточек в составе «Спартака» увеличивается, однако специалисты оценивают эту ситуацию как неотъемлемую часть футбола.