Sobolev Zenitning asosiy yetakchisiga aylandi
Hujumchi Aleksandr Sobolev Sankt-Peterburgning Zenit jamoasida asosiy yetakchilardan biriga aylandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda sport sharhlovchisi Gennadiy Orlov ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Aleksandr hozirda o‘ziga ishonch hosil qilgan va jamoaning eng faol o‘yinchilaridan biri bo‘lib turibdi.
U har bir o‘yinda kurash olib boradi va maydonda jonbozlik ko‘rsatmoqda. Orlovning ta’kidlashicha, bunday o‘yinchilar mahalliy futbol uchun juda muhim hisoblanadi.
Rossiya chempionatining uchinchi turida Sankt-Peterburgning Zenit klubi o‘z maydonida Moskvaning CSKA jamoasiga qarshi bahs olib bordi. Uchrashuvda g‘olib aniqlanmadi va o‘yin 1:1 hisobida yakunlandi.
Zenit safida yagona golga Aleksandr Sobolev mualliflik qildi. CSKA jamoasidan esa braziliyalik futbolchi Allerandro to‘p kiritdi.
Shu tariqa har ikki jamoa bitta ochkodan qo‘lga kiritdi. Mazkur natija chempionatda raqobat kuchli ekanini yana bir bor ko‘rsatdi.

Соболев стал основным лидером Зенита
Нападающий Александр Соболев стал одним из основных лидеров команды Зенит из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил спортивный комментатор Геннадий Орлов. По его словам, Александр сейчас уверен в себе и является одним из самых активных игроков команды.
Он борется в каждом матче и демонстрирует отличную игру на поле. Орлов подчеркивает, что такие игроки очень важны для местного футбола.
В третьем туре чемпионата России клуб Зенит из Санкт-Петербурга провел матч против московского ЦСКА на своем поле. Встреча не выявила победителя, и игра завершилась со счетом 1:1.
Единственный гол за Зенит забил Александр Соболев. А бразильский футболист Аллерандро забил гол за ЦСКА.
Таким образом, обе команды получили по одному очку. Этот результат еще раз показал, что конкуренция в чемпионате очень сильная.