Krugovoy Chelestini uslubini Nikolichnikidan afzal deb bildi
Moskva CSKA futbolchisi Danil Krugovoy jamoaning bosh murabbiyi Fabio Chelestini va sobiq murabbiy Marko Nikolich o‘rtasidagi farqlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi jamoa yuqoridan bosim o‘tkazib, hujumkor o‘yin namoyish qilmoqda va raqib himoyasini qanotlar orqali yorib o‘tishga harakat qilmoqda. Krugovoyning aytishicha, Chelestini olib kelgan futbol uslubi unga Nikolich davridagidan ko‘ra ko‘proq yoqadi.
Ma’lumot uchun, Fabio Chelestini joriy mavsum boshida CSKA jamoasini boshqarishni boshladi. U bu lavozimda Gretsiyaning AEK klubiga ketgan Marko Nikolich o‘rnini egalladi.
Chelestini rahbarligida CSKA allaqachon Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritdi. Hozirda esa jamoa Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda va hisobida besh ochko mavjud.
Jamoa oldinda turgan o‘yinlarda o‘z natijalarini yaxshilashga intilmoqda. CSKA futbolchilari va murabbiylar shtabi yangi uslubga moslashish ustida ishlashmoqda.

Круговой Челестини стиль был признан предпочтительным по сравнению с Николичником
Футболист московского ЦСКА Данил Круговой высказал мнение о различиях между главным тренером Фабио Челестини и бывшим тренером Марко Николичем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нынешняя команда демонстрирует атакующий стиль игры, оказывая давление на соперника и пытаясь прорваться через фланги. Круговой отметил, что стиль футбола, привнесенный Челестини, ему нравится больше, чем в период Николича.
Для справки, Фабио Челестини начал управлять командой ЦСКА в начале текущего сезона. Он занял это место после Марко Николича, который ушел в греческий клуб АЕК.
Под руководством Челестини ЦСКА уже завоевал Кубок России. В настоящее время команда занимает седьмое место в таблице Российской Премьер-лиги и имеет в своем активе пять очков.
Команда стремится улучшить свои результаты в предстоящих матчах. Футболисты ЦСКА и тренерский штаб работают над адаптацией к новому стилю.