Mostovoy “Orenburg”ni quyi liga uchun asosiy nomzod dedi
Sobiq “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya chempionatining joriy mavsumida omon qolish uchun kechayotgan kurash haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Orenburg”, “Pari NN” va “Sochi” jamoalari bu mavsumda quyi ligaga tushib ketmaslik uchun asosiy raqobatchilar bo‘ladi. Mostovoy ushbu jamoalar o‘rtasidagi raqobat butun mavsum davomida davom etishini ta’kidladi.
U, shuningdek, Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoani quyi ligaga tushib ketish uchun asosiy nomzod deb atadi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, “Orenburg” to‘g‘ridan-to‘g‘ri Rossiya Premer-ligasidan chiqib ketgan edi.
Biroq, keyinchalik “Torpedo” jamoasi yuqori diviziondan chetlashtirilgani sababli, “Orenburg” ligada o‘z o‘rnini saqlab qoldi. “Torpedo” jamoasi kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringani uchun chetlatilgan edi.
Hozirgi kunda, uch tur natijalariga ko‘ra, “Orenburg” Rossiya chempionatida 12-o‘rinda bormoqda va jamoaning hisobida ikki ochko mavjud.

Мостовой назвал "Оренбург" основным кандидатом на понижение в лиге
Бывший футболист “Спартака” Александр Мостовой высказал свое мнение о борьбе за выживание в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команды “Оренбург”, “Пари NN” и “Сочи” будут основными соперниками в борьбе за сохранение места в лиге в этом сезоне. Мостовой отметил, что конкуренция между этими командами будет продолжаться на протяжении всего сезона.
Он также назвал команду под руководством Владимира Слишковича основным кандидатом на вылет в низшую лигу. Напомним, что по итогам прошлого сезона “Оренбург” напрямую вылетел из Российской Премьер-лиги.
Однако впоследствии команда “Торпедо” была исключена из высшего дивизиона, и “Оренбург” сохранил свое место в лиге. Команда “Торпедо” была исключена за попытку организации договорных матчей.
На данный момент, по результатам трех туров, “Оренбург” занимает 12-е место в чемпионате России и имеет в своем активе два очка.