Syomin Zenit va TsSKA o‘yinini eng yaxshi deb atadi
Mashhur murabbiy Yuriy Syomin joriy mavsum Premer-ligasining eng yaxshi uchrashuvi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq “Lokomotiv” bosh murabbiyining ta’kidlashicha, “Zenit” va TsSKA jamoalari o‘rtasidagi bahs eng yaxshi o‘yin bo‘ldi. Mazkur uchrashuv yakshanba kuni “Gazprom Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida durang natija qayd etildi.
Syominning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunga qadar chempionatda o‘tkazilgan eng sifatli o‘yin shu uchrashuv bo‘ldi. U natijaning durang bo‘lishi to‘g‘ri ekanini ta’kidladi.
TsSKA tarkibida bir qator futbolchilarning harakatlari, xususan, darvozabon Igor Akinfeyev, shuningdek, Moyzes va Matvey Kislyakning individual o‘yini yuqori baholandi. Uchrashuvda Sankt-Peterburgda TsSKA birinchi bo‘limda Aleksandro tomonidan kiritilgan gol evaziga hisobda oldinga chiqdi.
Bu braziliyalik futbolchi uchun moskvaliklar tarkibidagi ilk gol bo‘ldi. Ikkinchi bo‘limda “Zenit” jamoasi penaltidan gol urib, hisobni tenglashtirdi.
Penalti muallifi Aleksandr Sobolev bo‘ldi. Hozirgi vaqtda “Zenit” va TsSKA uchta turda besh ochkodan to‘plagan.

Сёмин назвал игру «Зенита» и ЦСКА лучшей
Известный тренер Юрий Сёмин высказал своё мнение о лучшем матче текущего сезона Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам бывшего главного тренера «Локомотива», встреча между командами «Зенит» и ЦСКА стала лучшим матчем. Этот поединок состоялся в воскресенье на стадионе «Газпром Арена» и завершился со счётом 1:1.
Сёмин отметил, что на сегодняшний день это был самый качественный матч, проведённый в чемпионате. Он подчеркнул, что результат в виде ничьей был справедливым.
В составе ЦСКА высоко оценили действия ряда футболистов, в частности, вратаря Игоря Акинфеева, а также индивидуальную игру Мойзеса и Матвея Кисляка. В матче в Санкт-Петербурге ЦСКА вышел вперёд в первом тайме благодаря голу, забитому Александром.
Это был первый гол для бразильского футболиста в составе москвичей. Во втором тайме команда «Зенит» забила гол с пенальти, сравняв счёт.
Автор пенальти стал Александр Соболев. В настоящее время «Зенит» и ЦСКА набрали по пять очков в трёх турах.