Misrda og‘ir yo‘qotish yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
36 yoshli Muhammad Abu al-Naga, ko‘pchilikka “Bonga” laqabi bilan tanilgan, vafot etdi. U Misr terma jamoasi va “Vadi Degla” futbol klubi darvozaboni bo‘lgan.
Uning hayotdan ko‘z yumishiga og‘ir kasallik sabab bo‘ldi. Bu voqea ikkinchi avgust kuni, u jon saqlash bo‘limida hayot uchun olib borgan so‘nggi kurashidan so‘ng sodir bo‘ldi.
“Bonga” o‘z jamoasining sardori edi va u klubini to‘rt yillik tanaffusdan so‘ng yana Misr oliy ligasiga qaytarishga yordam berdi. Avvalroq u “Petrojet” va “Al-Merreyx” klublarida ham to‘p surgan.
Misr futbol jamoasi matbuot xizmati o‘z bayonotida: “Bugun biz uchun g‘amli kun, yuraklarimiz g‘am-g‘ussaga to‘ldi. ‘Bonga’ endi oramizda yo‘q”, deya ta’kidlab o‘tdi.
Muhammad Abu al-Naga o‘zining 37 yoshini nishonlashiga ikki oy qolganda hayotdan ko‘z yumdi. Uning o‘limi nafaqat futbol jamoasi, balki butun Misr sport jamoatchiligi uchun og‘ir yo‘qotish bo‘ldi.

Вратарь сборной Египта Мухаммад Абу аль-Наги скончался
36-летний Мухаммед Абу аль-Нага, известный многим под прозвищем "Бонга", скончался. Он был вратарем сборной Египта и футбольного клуба "Вади Дегла".
Причиной его смерти стала тяжелая болезнь. Это событие произошло второго августа, после его последней борьбы за жизнь в отделении интенсивной терапии.
"Бонга" был капитаном своей команды и помог вернуть клуб в высшую лигу Египта после четырехлетнего перерыва. Ранее он также играл за клубы "Петроджет" и "Аль-Меррейх".
Пресс-служба футбольной ассоциации Египта в своем заявлении отметила: "Сегодня для нас печальный день, наши сердца полны горя. 'Бонги' больше нет среди нас".
Мухаммед Абу аль-Нага скончался за два месяца до своего 37-летия. Его смерть стала тяжелой утратой не только для футбольной команды, но и для всего спортивного сообщества Египта.