Ommaviy axborot vositalarida Rossiya futbol ittifoqi stadionlarda “Zenit” jamoasiga qarshi aytiladigan haqoratli shior uchun maxsus jarima joriy qilmoqchi ekani haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda stadionlarda “Zenit – Rossiya futbolining sharmandasi” degan shior tez-tez yangramoqda. Biroq, vaziyatdan xabardor manba bu boradagi ma’lumotlar haqiqatga to‘g‘ri kelmasligini bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yangi alohida jarima haqidagi xabarlar uydirma hisoblanadi. Shuningdek, mavsum davomida intizomiy reglamentga hech qanday o‘zgartirish kiritilishi mumkin emasligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, “Zenit” jamoasi yakshanba kuni Premyer-liga doirasida o‘z maydonida TsSKA klubiga qarshi uchrashuv o‘tkazdi. Mazkur bahs 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Shu tariqa, stadionlarda aytilayotgan shior uchun maxsus jarima joriy etilishi haqidagi xabarlar hozircha tasdiqlanmagan. Rasman, bu borada hech qanday yangi tartib kuchga kiritilmagan.

Новая штраф за оскорбление "Зенита" вводиться не будет
В средствах массовой информации появились сообщения о том, что Российский футбольный союз собирается ввести специальный штраф за оскорбительные кричалки в адрес команды “Зенит” на стадионах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время на стадионах часто звучит кричалка “Зенит – позор российского футбола”. Однако осведомленный источник заявил, что информация об этом не соответствует действительности.
По его словам, сообщения о новом отдельном штрафе являются вымыслом. Также он подчеркнул, что в течение сезона в дисциплинарный регламент не может быть внесено никаких изменений.
Напоминаем, что команда “Зенит” в воскресенье провела матч против клуба ЦСКА на своем поле в рамках Премьер-лиги. Этот матч завершился вничью со счетом 1:1.
Таким образом, сообщения о введении специального штрафа за кричалки на стадионах пока не подтверждены. Официально никаких новых правил не вступило в силу.