Taniqli futbol sharhlovchisi Gennadiy Orlov yaqinda "Zenit" futbolchisi Maksim Glushenkovning otasi Aleksandr Glushenkov tomonidan bildirilgan fikrlarga hayronligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining otasi o‘z intervyusida agar Maksimni har safar tanaffusda almashtirishsa, u jamoani o‘zgartirish haqida o‘ylab ko‘rishi mumkinligini aytgan. Bu holat "Rubin"ga qarshi safardagi o‘yinda yuz berdi.
Keyingi PFL uchrashuvida, ya’ni CSKAga qarshi o‘yinda esa Glushenkov asosiy tarkibda maydonga tushmadi va faqat 84-daqiqada zaxiradan o‘yin davomiga qo‘shildi. Orlov bu intervyudan ajablanganini ta’kidlab, o‘g‘lining jamoadagi holatidan norozi bo‘lgan otaning gaplarini o‘ylab ko‘rishga chaqirdi.
Uning fikricha, avvalo har bir futbolchi o‘zidan talab qilishi, o‘ziga haddan tashqari baho bermasligi va jamoa manfaatini ustun qo‘yishi kerak. Orlov "Zenit" tarkibida raqobat juda kuchli ekanini, har bir o‘yinchi o‘z o‘rnini saqlab qolish uchun astoydil harakat qilishi lozimligini aytdi.
U, shuningdek, Glushenkovga jamoani tez-tez almashtirishni to‘xtatib, o‘z ustida ko‘proq ishlashni maslahat berdi. "Zenit" joriy mavsumning dastlabki uchta turida besh ochko to‘pladi.

Орлов Глушенкову выразил удивление критикой своего отца
Известный футбольный комментатор Геннадий Орлов недавно выразил удивление по поводу мнений, высказанных отцом футболиста "Зенита" Максимом Глушенковым, Александром Глушенковым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отец футболиста в своем интервью сказал, что если Максима будут менять каждый раз на перерыве, он может подумать о смене команды. Этот случай произошел в игре против "Рубина" на выезде.
В следующем матче ПФЛ, то есть в игре против ЦСКА, Глушенков не вышел в основном составе и только в 84-й минуте был выпущен на замену. Орлов подчеркнул, что его удивили слова отца, недовольного положением сына в команде, и призвал подумать над этими словами.
По его мнению, прежде всего каждый футболист должен требовать от себя, не переоценивать себя и ставить интересы команды на первое место. Орлов отметил, что конкуренция в составе "Зенита" очень сильная, и каждый игрок должен усердно работать, чтобы сохранить свое место.
Он также посоветовал Глушенкову прекратить часто менять команды и больше работать над собой. "Зенит" набрал пять очков в первых трех турах текущего сезона.