"Real Madrid" futbol klubi darvozaboni Andrey Lunin faoliyati doimo ommaviy axborot vositalari e'tiborida bo‘lib kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sababi, asosiy darvozabon Tibo Kurtua sog‘lom bo‘lganida, Lunin ko‘pincha zaxirada qoladi va maydonga kam chiqadi. Yaqinda jurnalistlar Andrey Lunin ishtirokida suratga olingan videoni e'lon qilishdi.
Unda futbolchi mashinada o‘tirgan holda muxlislarga avtograf tarqatmoqda. Suhbat davomida Lunin kelajagi borasida o‘z qarorini bildirgan va "Real Madrid" safida qolishni xohlayotganini aytgan.
Joriy haftaning boshida "Real Madrid" futbolchilari yangi mavsumga tayyorgarlik ishlarini boshlashdi. La Liga birinchi turida Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa "Osasuna" klubini qabul qiladi.
Uchrashuv 19-avgust, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Andrey Lunin shu kungacha "Real Madrid" tarkibida 62 ta rasmiy o‘yinda ishtirok etgan va bu davr mobaynida 70 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Darvozabon o‘zining mehnatkashligi va qat'iyati bilan ko‘plab muxlislar e'tiborini qozongan. Lunin kelasi mavsumda ham jamoa uchun foydali bo‘lishga harakat qilmoqchi.

Андрей Лунин выбрал остаться в "Реал Мадрид"
"Реал Мадрид" футбольного клуба вратарь Андрей Лунин всегда находится в центре внимания средств массовой информации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Причина в том, что когда основной вратарь Тибо Куртуа здоров, Лунин часто остается на скамейке запасных и редко выходит на поле. Недавно журналисты опубликовали видео с участием Андрея Лунина.
На нем футболист, сидя в машине, раздает автографы фанатам. В ходе беседы Лунин высказал свое решение по поводу будущего и сказал, что хочет остаться в "Реал Мадрид".
В начале текущей недели футболисты "Реал Мадрид" начали подготовку к новому сезону. В первом туре Ла Лиги команда под руководством Хаби Алонсо примет клуб "Осасуна".
Матч состоится 19 августа, во вторник. На данный момент Андрей Лунин принял участие в 62 официальных матчах за "Реал Мадрид" и за этот период пропустил 70 голов.
Вратарь привлек внимание многих фанатов своей трудоспособностью и настойчивостью. Лунин также хочет быть полезным команде в следующем сезоне.