Kiryakov: Glushenkov imkoniyatini to‘liq namoyon qilmayapti
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Sergey Kiryakov «Zenit» klubi futbolchisi Maksim Glushenkov haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ba’zi ommaviy axborot vositalari ma’lumotiga ko‘ra, yarim himoyachi Maksim Glushenkov «Zenit»dagi o‘z holatidan norozi. Unga o‘yin vaqti kam ajratilayotgani sababli, murabbiy Sergey Semak bilan kelishmovchilik yuzaga kelgani haqida mish-mishlar bor.
Sergey Kiryakovning ta’kidlashicha, Maksim Glushenkov muammoli futbolchi hisoblanadi va unga alohida yondashuv kerak. Biroq bu, unga yon bosish yoki unga past nazar bilan qarash kerak degani emas.
Har bir futbolchidan murabbiy tomonidan belgilangan talablar bajarilishi zarur. Agar futbolchi bu talablarni bajarmasa, u zaxira o‘rindig‘ida o‘tirib, o‘z ustida o‘ylab ko‘rishi kerak.
Kiryakovning so‘zlariga ko‘ra, agar Maksim o‘z iste’dodini to‘g‘ri yo‘naltirmasa, o‘z faoliyatiga zarar yetkazishi mumkin. Joriy mavsumda 26 yoshli Glushenkov maydonga to‘rt bor tushdi.
Biroq u hali ham «Zenit» muxlislarini samarali harakatlari bilan xursand qila olmadi. Kecha esa «Zenit» jamoasi TsSKA bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.

Кирьяков: Глушенков возможность полностью не проявляет
Бывший футболист сборной России Сергей Кирьяков высказал свое мнение о футболисте клуба «Зенит» Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации некоторых средств массовой информации, полузащитник Максим Глушенков недоволен своим положением в «Зените». Из-за того, что ему выделяется мало игрового времени, появились слухи о разногласиях с тренером Сергеем Семаком.
Сергей Кирьяков отметил, что Максим Глушенков является проблемным футболистом и требует особого подхода. Однако это не означает, что к нему нужно относиться снисходительно или смотреть на него свысока.
Каждый футболист должен выполнять требования, установленные тренером. Если футболист не выполняет эти требования, он должен посидеть на скамейке запасных и подумать о себе.
По словам Кирьякова, если Максим не направит свой талант в правильное русло, это может навредить его карьере. В текущем сезоне 26-летний Глушенков выходил на поле четыре раза.
Однако он все еще не смог порадовать болельщиков «Зенита» своими эффективными действиями. Вчера команда «Зенит» сыграла вничью с ЦСКА со счетом 1:1.