Luka Yovich AEK bilan ikki yillik shartnoma imzolaydi
Serbiyalik hujumchi Luka Yovich tez orada Gretsiya chempionatida to‘p surishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, u Afina shahri jamoasi AEK bilan shartnoma imzolash arafasida turibdi. Bu haqda taniqli sport jurnalisti xabar bergan.
Manbalarga ko‘ra, Gretsiya klubi Yovichning vakillari bilan shaxsiy shartnoma shartlarini muhokama qilgan va futbolchining o‘zi ham AEK safini to‘ldirishga rozilik bildirgan. Futbolchi Afina jamoasi bilan ikki yillik shartnoma imzolaydi.
Yovichning oxirgi jamoasi Italiya chempionatida ishtirok etuvchi Milan klubi bo‘lgan. 2024-2025 yilgi mavsumda 27 yoshli hujumchi barcha musobaqalarda 17 ta o‘yin o‘tkazib, 4 ta gol urishga erishdi.
Iyun oyining oxirida u Milan klubini tark etdi, bunga uning shartnomasi muddati tugagani sabab bo‘ldi. Shuningdek, AEK jamoasining bosh murabbiyi Marko Nikolic hisoblanadi.
U avvalroq Lokomotiv va CSKA klublarida ham faoliyat olib borgan. Ushbu o‘zgarishlar natijasida Yovich Gretsiya chempionatida o‘zini yangi jamoada sinab ko‘radi.

Лука Йович подпишет двухлетний контракт с АЕК
Сербский нападающий Лука Йович вскоре может начать выступать в чемпионате Греции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, он находится на грани подписания контракта с афинским клубом АЕК. Об этом сообщил известный спортивный журналист.
По данным источников, греческий клуб обсудил условия личного контракта с представителями Йовича, и сам футболист также выразил согласие пополнить состав АЕК. Футболист подпишет двухлетний контракт с афинским клубом.
Последним клубом Йовича был миланский клуб, участвующий в чемпионате Италии. В сезоне 2024-2025 годов 27-летний нападающий провел 17 матчей во всех турнирах и забил 4 гола.
В конце июня он покинул миланский клуб, так как срок его контракта истек. Также главным тренером команды АЕК является Марко Николич.
Ранее он также работал в клубах Локомотив и ЦСКА. В результате этих изменений Йович попробует себя в новом клубе в чемпионате Греции.