“Zenit” chempionlikka da’vogar, biroq o‘yinini kuchaytirishi kerak
Sobiq “Zenit” bosh murabbiyi Vlastimil Petrjela jamoaning mavsum boshidagi o‘yinini hamda chempionat yakunida oltin medallar uchun imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vlastimil Petrjelaning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” uchun hozirgi natijalar muvaffaqiyatsizlik hisoblanmaydi. Uning fikricha, mavsum hali tugamagan va oldinda ko‘plab o‘yinlar bor.
Boshqa jamoalar ham ochko yo‘qotgan, bu esa futbol uchun odatiy holat. “Zenit” hali ham chempionlik uchun asosiy da’vogar sanaladi, biroq jamoa o‘z o‘yinini yanada yaxshilashi lozim.
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi kecha o‘z maydonida Moskvaning CSKA klubiga qarshi o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bungacha Sergey Semak boshchiligidagi jamoa “Rubin” bilan bahsda ham ochkolarni boy bergan va 2:2 hisobida o‘yin nihoyasiga yetgan edi.
Hozircha “Zenit” yagona g‘alabasini birinchi turda “Rostov” ustidan 2:1 hisobida qo‘lga kiritgan. Kelasi shanba kuni “Zenit” jamoasi safarda Grozniyga borib, “Axmat” klubiga qarshi maydonga tushadi.
Shu sababli, jamoaning navbatdagi o‘yini uning chempionlik uchun kurashish imkoniyatlariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Hozircha “Zenit” chempionlik uchun asosiy da’vogar bo‘lib qolmoqda, biroq jamoa natijalarini yaxshilash ustida ishlashi zarur.

“Зенит” претендует на чемпионство, но должен усилить свою игру
Бывший главный тренер “Зенита” Властимил Петржела оценил игру команды в начале сезона и шансы на золотые медали по итогам чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Властимила Петржелы, текущие результаты для “Зенита” не являются неудачей. Он считает, что сезон еще не завершен и впереди много игр.
Другие команды также теряли очки, что является обычным делом для футбола. “Зенит” по-прежнему считается основным претендентом на чемпионство, но команде необходимо улучшить свою игру.
Санкт-Петербургский “Зенит” вчера в домашнем матче сыграл вничью 1:1 с московским ЦСКА. Ранее команда под руководством Сергея Семака также потеряла очки в матче с “Рубином”, который завершился со счетом 2:2.
Пока “Зенит” одержал единственную победу в первом туре над “Ростовом” со счетом 2:1. В следующую субботу команда “Зенит” отправится в Грозный, где встретится с клубом “Ахмат”.
Поэтому следующий матч команды может повлиять на ее шансы в борьбе за чемпионство. Пока “Зенит” остается основным претендентом на чемпионство, но команде необходимо работать над улучшением результатов.