Neymar “Yuventus”ga o‘tishi mumkinligi aytilmoqda
Braziliyalik hujumchi Neymar hozirda “Santos” jamoasida to‘p surmoqda va uning faoliyatini Italiya chempionatida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda italiyalik sport nashrlari xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, Turinning “Yuventus” klubi rahbariyati Neymarni o‘z safiga qo‘shib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
Klub vakillari futbolchi Italiyada o‘z faoliyatini qayta boshlashi mumkin, deb hisoblashmoqda. Shu bilan birga, Neymar transferi Italiya klubi uchun arzonroq bo‘lishi kutilmoqda.
Shuningdek, bu transfer oynasida Neymar bilan Fransiyaning “Marsel” klubi ham qiziqqani haqida xabarlar bor. Neymar avval “Barselona” va “PSJ” jamoalarida o‘ynagan va 2023 yilgacha Braziliya milliy terma jamoasining yetakchisi bo‘lgan.
Qishki transfer davrida u o‘zining sobiq jamoasi “Santos”ga qaytdi. Neymar “Santos” safida hozirgacha 18 o‘yinda ishtirok etib, to‘rt gol urdi va uch bor to‘p uzatmasi bilan ajralib turdi.

Говорят, что Неймар может перейти в "Ювентус"
Бразильский нападающий Неймар в настоящее время выступает за команду “Сантос” и может продолжить свою карьеру в итальянском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают итальянские спортивные издания. По информации источника, руководство туринского клуба “Ювентус” рассматривает возможность подписания Неймара.
Представители клуба считают, что футболист может возобновить свою карьеру в Италии. При этом ожидается, что трансфер Неймара будет дешевле для итальянского клуба.
Также есть сообщения о том, что в этом трансферном окне Неймаром интересуется французский клуб “Марсель”. Неймар ранее играл за “Барселону” и “ПСЖ” и до 2023 года был капитаном сборной Бразилии.
В зимнее трансферное окно он вернулся в свою бывшую команду “Сантос”. Неймар до сих пор принял участие в 18 матчах за “Сантос”, забил четыре гола и сделал три голевые передачи.