Modrich: “Milan” o‘z eski shon-shuhratini qaytarishi kerak
Yarim himoyachi Luka Modrich yaqinda “Milan” jamoasiga erkin agent sifatida o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xorvatiyalik futbolchi o‘z intervyusida “Milan” avvallari Yevropada ustunlik qilganini eslatib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u dunyoning eng mashhur klublaridan biri bo‘lgan “Real”da 13 yil faoliyat yuritgan.
Endilikda esa u ilgari “Real” kabi buyuk maqomga ega bo‘lgan “Milan”ga o‘tdi. Modrichning fikricha, vaqt o‘tishi bilan “Milan” o‘zining avvalgi mavqeini yo‘qotgan, ammo klub yana o‘sha darajaga qaytishi kerak.
Luka Modrich yangi mavsumda “Milan” uchun qo‘lidan kelgan barcha ishni qilishga va bundan zavq olishga harakat qilishini ta’kidladi. Modrich “Real” safida 13 mavsum davomida jami 597 o‘yin o‘tkazgan.
Shu vaqt ichida u 43 ta gol urgan va jamoadoshlariga 95 bor golli uzatma bergan. U o‘zining tajribasi va mahorati bilan “Milan”ga ham foyda keltirishga umid qilmoqda.
Modrichga ko‘ra, “Milan” o‘zining eski shon-shuhratini tiklashi va yana Yevropa futbolida yetakchi jamoalardan biriga aylanishi lozim.

Модрич: “Милан” должен вернуть свою прежнюю славу
Полузащитник Лука Модрич недавно подписал контракт с командой “Милан” в качестве свободного агента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хорватский футболист в своем интервью отметил, что “Милан” ранее доминировал в Европе. По его словам, он провел 13 лет в “Реале”, который является одним из самых известных клубов мира.
Теперь он перешел в “Милан”, который когда-то имел такую же величественную репутацию, как “Реал”. По мнению Модрича, со временем “Милан” утратил свою прежнюю позицию, но клуб должен вернуться на тот же уровень.
Лука Модрич подчеркнул, что в новом сезоне он постарается сделать все возможное для “Милана” и получить от этого удовольствие. Модрич провел 597 матчей за “Реал” в течение 13 сезонов.
За это время он забил 43 гола и сделал 95 голевых передач своим товарищам по команде. Он надеется, что его опыт и мастерство также принесут пользу “Милану”.
По словам Модрича, “Милан” должен восстановить свою прежнюю славу и снова стать одной из ведущих команд в европейском футболе.