“Spartak” futbolchilarining asabiyligi maydondan chetlatishga sabab bo‘ldi
So‘nggi ikki turda Premer-liga bahslarida “Spartak” jamoasining uch nafar futbolchisi maydondan chetlatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Baltika” jamoasiga qarshi o‘yinda Anton Zabolotniy va Markinos qizil kartochka oldi. “Akron”ga qarshi bahsda esa Daniil Xlusevich maydonni tark etdi.
Mazkur holat yuzasidan taniqli murabbiy Valeriy Nepomnyashiy o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” futbolchilarining qizil kartochka olishi asosan asabiylik bilan bog‘liq.
Murabbiyning ta’kidlashicha, jamoa hozirda bosim ostida o‘ynamoqda va futbolchilar o‘z his-tuyg‘ularini boshqara olmayapti. Xlusevichning ikkinchi sariq kartochka olishi ham uning asabiylashgani sababli yuzaga kelgan.
Eslatib o‘tamiz, “Spartak” o‘z maydonida “Baltika”ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Keyingi turda esa “Akron”ga qarshi safarda 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Hozirda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa to‘rt ochko bilan turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Keyingi turda “Spartak” safarda turnir jadvalida yetakchilik qilayotgan “Lokomotiv” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Jamoa oldidagi vazifa va bosim kuchli bo‘lib, futbolchilarning o‘zini tutishi natijaga ta’sir qilishi mumkin.

“Спартак” футболистов нервозность привела к удалению с поля
В последних двух турах матчей Премьер-лиги команда “Спартак” потеряла троих футболистов из-за удаления с поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче против команды “Балтика” Антон Заболотный и Маркинос получили красные карточки. В игре против “Акрона” Даниил Хлусевич покинул поле.
По этому поводу известный тренер Валерий Непомнящий высказал свое мнение. По его словам, получение красных карточек футболистами “Спартака” в основном связано с нервозностью.
Тренер отметил, что команда сейчас играет под давлением, и футболисты не могут контролировать свои эмоции. Второе предупреждение Хлусевича также произошло из-за его нервозности.
Напоминаем, что “Спартак” на своем поле проиграл “Балтике” со счетом 0:3. В следующем туре они сыграли вничью 1:1 с “Акроном” на выезде.
В настоящее время команда под руководством Деяна Станковича находится на 11-м месте в турнирной таблице с четырьмя очками. В следующем туре “Спартак” сыграет на выезде против команды “Локомотив”, которая занимает первое место в таблице.