Payshao Marselda Riberi yo‘lini takrorlashni istaydi
Marsel klubining yangi futbolchisi Igor Payshao o‘zining yangi jamoasidagi maqsadlari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marsel klubi braziliyalik hujumchi qanot futbolchisini Feyenoord jamoasidan 30 million yevro evaziga sotib oldi. Bu transfer haqida 1-avgust kuni rasman e’lon qilindi.
Igor Payshao Marselga o‘tishni oson qaror deb hisoblaganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Marsel kuchli klub hisoblanadi va u bu jamoaga o‘tganidan mamnun.
Payshao klub bosh murabbiyi Roberto de Zerbi bilan yaxshi suhbatlashganini, u tajribali va puxta murabbiy ekanini ta’kidladi. Payshao Marsel klubida oldin ham mashhur futbolchilar o‘ynaganini eslatib o‘tdi.
Jumladan, Frank Riberi 2005 yildan 2007 yilgacha Marselda to‘p surgan. Payshaoning fikricha, uning o‘yin uslubi Riberi bilan o‘xshash.
Frank Riberi Marseldagi faoliyatidan so‘ng Bavariya klubiga o‘tgan va u yerda 12 yil davomida o‘ynagan. Payshao ham Riberi kabi muvaffaqiyatli futbolchi bo‘lishni va uning yo‘lini davom ettirishni istaydi.

Payshao хочет повторить путь Марсело Рибери
Новый футболист Марселя Игорь Пайшао рассказал о своих целях в новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб Марсель приобрел бразильского нападающего-крайка у команды Фейеноорд за 30 миллионов евро. Этот трансфер был официально объявлен 1 августа.
Игорь Пайшао заявил, что переход в Марсель был для него легким решением. По его словам, Марсель является сильным клубом, и он доволен тем, что перешел в эту команду.
Пайшао отметил, что хорошо пообщался с главным тренером клуба Роберто де Зерби, который является опытным и зрелым тренером. Пайшао также напомнил, что в клубе Марсель ранее играли известные футболисты.
В частности, Франк Рибери играл в Марселе с 2005 по 2007 год. По мнению Пайшао, его стиль игры похож на стиль Рибери.
После своей карьеры в Марселе Франк Рибери перешел в клуб Бавария, где играл в течение 12 лет. Пайшао также хочет стать успешным футболистом, как Рибери, и продолжить его путь.