Inter Lukman o‘rniga uch hujumchini ko‘rib chiqmoqda
“Inter” futbol klubi Ademole Lukman transferi yuzasidan “Atalanta” bilan kelishuvga erisha olmasa, boshqa futbolchilarni sotib olishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda “Atalanta” klubi 27 yoshli hujumchini Milanga qo‘yib yuborishga shoshilmayapti, garchi futbolchining o‘zi jamoani tark etishni istayotgan bo‘lsa ham. Tahlillarga ko‘ra, agar Lukman transferi amalga oshmaydigan bo‘lsa, “Inter” rahbariyati bir nechta variantlarni ko‘rib chiqmoqda.
Ular orasida “Chelsi” jamoasi futbolchisi Kristofer Nkunku, shuningdek, “Manchester Yunayted”dan Alejandro Garnacho va Jeydon Sancho bor. Bundan tashqari, Germaniyaning “RB Leyptsig” klubida to‘p surayotgan Antonio Nusa ham “Inter” diqqat markaziga tushgan.
Yaqinda “Inter” Lukman uchun 45 million yevro va qo‘shimcha bonuslar taklif qilishi haqida xabarlar tarqaldi. Biroq “Atalanta” o‘z futbolchisi uchun 50 million yevro so‘ramoqda.
Hozircha muzokaralar davom etmoqda va “Inter” qaysi futbolchi bilan kelishuvga erishishi yaqin kunlarda ma’lum bo‘ladi.

Интер рассматривает трех нападающих вместо Лукмана
Футбольный клуб "Интер" планирует приобрести других игроков, если не сможет достичь соглашения с "Аталантой" по трансферу Адемоле Лукамена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время клуб "Аталанта" не спешит отпускать 27-летнего нападающего в Милан, хотя сам игрок хочет покинуть команду. По анализам, если трансфер Лукамена не состоится, руководство "Интера" рассматривает несколько вариантов.
Среди них игрок "Челси" Кристофер Нкунку, а также Алехандро Гарначо и Джейдон Санчо из "Манчестер Юнайтед". Кроме того, внимание "Интера" привлек Антонио Нуса, который выступает за немецкий клуб "РБ Лейпциг".
Недавно появились сообщения о том, что "Интер" предложит 45 миллионов евро и дополнительные бонусы за Лукамена. Однако "Аталанта" требует 50 миллионов евро за своего игрока.
Пока переговоры продолжаются, и в ближайшие дни станет известно, с каким игроком "Интер" сможет достичь соглашения.