Ilzat Ahmedov Qanotlar jamoasiga o‘tishi haqida gapirdi
27 yoshli yarim himoyachi Ilzat Ahmedov Peterburgning Zenit jamoasida to‘p suradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda ommaviy axborot vositalarida uning Samaradagi Qanotlar jamoasiga ijaraga berilishi haqida xabarlar tarqaldi. Bu borada futbolchining o‘zi ham fikr bildirdi.
Ilzat Ahmedov hozirda Zenit jamoasi safida ekanligini, jamoa bilan mashg‘ulotlarda qatnashayotganini aytdi. U Qanotlar jamoasiga o‘tishi haqidagi savollarga aniq javob bermadi va bu masalada hech qanday ma’lumotga ega emasligini ta’kidladi.
Shuningdek, Ilzat Ahmedov 2024 yil qishidan buyon Zenit jamoasi tarkibida o‘ynab kelmoqda. U shu vaqtgacha klub safida 21ta uchrashuvda maydonga tushgan, biroq gol urish yoki golga assistentlik qilishga muvaffaq bo‘lmadi.
Hozirgi paytda Samaradagi Qanotlar jamoasi Oliy liga turnir jadvalida uch turdan so‘ng 7 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Ilzat Ahmedovning kelajagi haqida hozircha aniq qaror qabul qilinmagan.
U faoliyatini qaysi jamoada davom ettirishi yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi mumkin. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi hali Zenit jamoasi tarkibida qolmoqda va transfer bo‘yicha rasmiy ma’lumot yo‘q.

Ильзат Ахмедов поговорил о переходе в команду "Канотлар"
27-летний полузащитник Ильзат Ахмедов играет за петербургский Зенит. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни в средствах массовой информации появились сообщения о его возможной аренде в команду Крылья Советов из Самары. По этому поводу сам футболист также высказался.
Ильзат Ахмедов заявил, что в настоящее время он находится в составе Зенита и участвует в тренировках команды. Он не дал четкого ответа на вопросы о переходе в Крылья Советов и подчеркнул, что не располагает никакой информацией по этому вопросу.
Кроме того, Ильзат Ахмедов играет в составе Зенита с зимы 2024 года. За это время он провел 21 матч за клуб, однако не смог забить гол или отдать голевую передачу.
В настоящее время команда Крылья Советов из Самары занимает второе место в таблице турнира Высшей лиги с 7 очками после трех туров. О будущем Ильзата Ахмедова пока не принято четкого решения.
В ближайшие дни может стать известно, в какой команде он продолжит свою карьеру. Согласно имеющимся данным, футболист по-прежнему остается в составе Зенита, и официальной информации о трансфере нет.