Tomas Parti jinoyat ishi bo‘yicha garovga chiqarildi
Sobiq “Arsenal” futbol klubi yarim himoyachisi Tomas Parti bir nechta jinoyat ishlarida ayblanib, garov evaziga vaqtincha ozodlikka chiqarildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Vestminster tuman sudining qaroriga asoslanib, BBC xabar berdi. Sud qaroriga ko‘ra, Tomas Partiga bir necha ayollar bilan aloqaga chiqish taqiqlangan.
Bundan tashqari, u xalqaro safarlarga chiqmoqchi bo‘lsa yoki yashash manzilini o‘zgartirsa, bu haqda politsiyani oldindan xabardor qilishi shart. Ayblovlar 2021 va 2022 yillarga oid bo‘lib, Tomas Parti o‘ziga qo‘yilgan ayblarni inkor qilmoqda.
Uning advokati futbolchining o‘z obro‘sini tiklash istagida ekanini ta’kidladi. Tomas Parti “Arsenal” tarkibida besh mavsum o‘ynagan.
Hozirda u hech bir klub bilan shartnoma tuzmagan. Ayrim manbalarga ko‘ra, 32 yoshli futbolchi “Vilyarreal” klubi bilan muzokara olib bormoqda.

Томас Парти был освобожден под залог по делу о преступлении
Бывший полузащитник футбольного клуба "Арсенал" Томас Партии был обвинен в нескольких уголовных делах и временно освобожден под залог. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом стало известно из решения Вестминстерского районного суда, сообщает BBC. Согласно решению суда, Томасу Партии запрещено общаться с несколькими женщинами.
Кроме того, если он собирается совершить международные поездки или изменить место жительства, он обязан заранее уведомить полицию. Обвинения относятся к 2021 и 2022 годам, и Томас Партии отрицает выдвинутые против него обвинения.
Его адвокат подчеркнул, что футболист стремится восстановить свою репутацию. Томас Партии играл в составе "Арсенала" в течение пяти сезонов.
В настоящее время он не подписал контракт ни с одним клубом. По некоторым источникам, 32-летний футболист ведет переговоры с клубом "Вильярреал".