Barboza: Batrakov uchun Ispaniya va Italiya mos keladi
Mashhur futbol agenti Paulu Barboza hujumkor yarim himoyachi Aleksey Batrakovning boshqa chempionatga o‘tishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, 20 yoshli futbolchiga Ispaniya va Italiya chempionatlari mos kelishi mumkin. Barbozaning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov kuchli o‘yinchi va u ko‘plab klublar skautlari e’tiborida.
Agentning fikricha, yaqin vaqt ichida futbolchi Yevropaga yo‘l olishi tabiiy. Oldinroq Aleksey Batrakovning agenti futbolchining biror oraliq bosqichsiz to‘g‘ridan-to‘g‘ri Yevropaning kuchli beshlik ligalaridan biriga o‘tishni rejalashtirayotganini aytgan edi.
Bu esa uning oldiga aniq maqsad qo‘yganidan dalolat beradi. Mutaxassislar fikriga ko‘ra, Transfermarkt portali Aleksey Batrakovning transfer qiymatini 12 million yevroga baholagan.
2025/2026 yilgi mavsumda “Lokomotiv” jamoasi tarkibida to‘rt o‘yinda maydonga tushgan futbolchi to‘rt gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Shu natijalar uning o‘yindagi samaradorligini ko‘rsatadi.
Batrakovning kelajagi haqida hozircha aniq xulosa qilish qiyin, biroq u kuchli chempionatlarda o‘ynash uchun barcha imkoniyatlarga ega.

Барбоза: Батракову подходят Испания и Италия
Известный футбольный агент Паулу Барбоза высказал свое мнение о вероятности перехода атакующего полузащитника Алексея Батракова в другой чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, 20-летнему футболисту могут подойти чемпионаты Испании и Италии. По словам Барбозы, Батраков - сильный игрок, и он находится под вниманием многих скаутов клубов.
По мнению агента, в ближайшее время футболисту естественно отправиться в Европу. Ранее агент Алексея Батракова говорил, что игрок планирует перейти в одну из сильнейших лиг Европы без промежуточного этапа.
Это свидетельствует о том, что он поставил перед собой четкую цель. По мнению специалистов, портал Transfermarkt оценил трансферную стоимость Алексея Батракова в 12 миллионов евро.
В сезоне 2025/2026 года футболист, сыгравший в четырех матчах за команду "Локомотив", смог забить четыре гола. Эти результаты показывают его эффективность в игре.
О будущем Батракова пока трудно делать однозначные выводы, однако у него есть все возможности для игры в сильных чемпионатах.