Alerandro: CSKA yarim himoyachilari to‘pni yaxshi boshqaradi
Moskva shahri futbol jamoasi CSKA hujumchisi Alerandro o‘zining "Zenit" darvozasiga urgan goli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga jamoasi o‘yin davomida ko‘plab paslar orqali raqiblarni qiynab qo‘ygani haqida savol berildi. Alerandro ushbu vaziyatga izoh berar ekan, jamoasining kuchli va bir-birini yaxshi tushunadigan futbolchilardan tuzilganini ta’kidladi.
U ayniqsa yarim himoya chizig‘ida to‘pni yaxshi boshqaradigan, aqlli futbolchilar borligini aytdi. Alerandro o‘ziga hujumni yakunlab, gol urish nasib etganidan mamnunligini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Alerandro "Zenit" darvozasiga urgan ushbu gol CSKA safidagi ilk goli bo‘ldi. Braziliyalik futbolchi Moskva klubiga fevral oyida kelib qo‘shilgan edi.
"Zenit" va CSKA o‘rtasidagi uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. Hozirda har ikkala jamoa uch turdan so‘ng besh ochkodan to‘plagan.
Bu natijalar turnir jadvalida ikki klub uchun ham muhim ahamiyatga ega. CSKA murabbiylari va futbolchilari kelgusi o‘yinlarda ham yuqori natijaga erishishni maqsad qilgan.

Алерандро: Полузащитники ЦСКА хорошо контролируют мяч
Футбольный нападающий московского клуба ЦСКА Алерандро высказался о своем голе, забитом в ворота "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему задали вопрос о том, как его команда в ходе игры заставляла соперников испытывать трудности с помощью множества передач. Алерандро, комментируя эту ситуацию, отметил, что его команда состоит из сильных игроков, которые хорошо понимают друг друга.
Он особенно подчеркнул, что в полузащите есть умные футболисты, которые хорошо контролируют мяч. Алерандро выразил удовлетворение тем, что ему удалось завершить атаку и забить гол.
Напомним, что этот гол, забитый в ворота "Зенита", стал первым для Алерандро в составе ЦСКА. Бразильский футболист присоединился к московскому клубу в феврале.
Матч между "Зенитом" и ЦСКА завершился вничью 1:1. В настоящее время обе команды набрали по пять очков после трех туров.
Эти результаты имеют важное значение для обеих команд в турнирной таблице. Тренеры и игроки ЦСКА нацелены на достижение высоких результатов в предстоящих играх.