Germaniyaning Dyusseldorf shahridagi "Fortuna" futbol klubi, ikkinchi Bundesligada ishtirok etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub o‘z muxlislarining fikrini inobatga olib, Isroil terma jamoasi futbolchisi Shon Vaysman bilan shartnoma tuzmaslikka qaror qildi. Bu haqda Jpost axborot manbasi xabar berdi.
Shon Vaysman Ispaniyaning "Granada" jamoasidan "Fortuna"ga o‘tishi uchun 500 ming yevro evaziga kelishuvga juda yaqin edi. U faqat shartnomani imzolashi kerak edi.
Biroq futbolchining ijtimoiy tarmoqlarda Falastinga nisbatan salbiy mazmundagi fikrlari jamoatchilik noroziligiga sabab bo‘ldi. Ushbu izoh keyinchalik o‘chirib tashlandi, biroq bu holat muxlislarning noroziligini bartaraf eta olmadi.
Voqeadan so‘ng Shon Vaysman barcha tanqidlarni qabul qilishini, ammo uning so‘zlari to‘liq kontekstda baholanmaganidan afsusdaligini ta’kidladi. Shon Vaysman Isroil terma jamoasi safida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urgan.
O‘tgan mavsum klub darajasida 31 ta o‘yinda ishtirok etib, 4 ta gol va 4 ta golli uzatmaga mualliflik qilgan.

Фанаты Фортуны выступили против трансфера Вайсмана
Футбольный клуб "Фортуна" из Дюссельдорфа, участвует во второй Бундеслиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб, учитывая мнение своих болельщиков, решил не подписывать контракт с футболистом сборной Израиля Шоном Вайсманом. Об этом сообщает источник Jpost.
Шон Вайсман был очень близок к переходу из испанской "Гранады" в "Фортуну" за 500 тысяч евро. Ему оставалось только подписать контракт.
Однако негативные высказывания футболиста в социальных сетях по отношению к Палестине вызвали недовольство общественности. Этот комментарий позже был удален, но ситуация не смогла устранить недовольство болельщиков.
После инцидента Шон Вайсман отметил, что принимает всю критику, но сожалеет о том, что его слова не были оценены в полном контексте. Шон Вайсман провел 29 матчей за сборную Израиля и забил 5 голов.
В прошлом сезоне он принял участие в 31 матче на клубном уровне, забив 4 гола и сделав 4 голевых передачи.