Dario Ubner Italiya “Zeta” klubiga bosh murabbiy bo‘ldi
Italiyaning sobiq hujumchisi va 2001-2002 yilgi mavsumning eng yaxshi to‘purari Dario Ubner yangi murabbiylik lavozimiga tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Italiyaning eng yosh klublaridan biri bo‘lgan “Zeta” jamoasiga bosh murabbiy etib belgilandi. Mazkur klub faqat o‘tgan yil may oyida tashkil etilgan bo‘lib, hozirda atigi o‘n to‘rt oylik tarixga ega.
“Zeta” klubi hozirda Italiya futbolining kuchi bo‘yicha sakkizinchi ligasida ishtirok etmoqda. Klub asoschisi — 26 yoshli Antonio Pellegrino.
U internetda futbol videoo‘yinlari haqidagi sharhlari bilan mashhur bo‘lgan va shu orqali keng ommaga tanilgan. Antonio Pellegrino klubni yaratishdan oldin ko‘plab futbol o‘yinlari bo‘yicha videolar tayyorlab, ko‘plab muxlislar e’tiboriga sazovor bo‘lgan.
Uning bu tashabbusi Rossiyadagi Media Liga loyihasiga o‘xshash tarzda amalga oshirildi. Hozirda “Zeta” klubi yosh bo‘lishiga qaramay, o‘z oldiga katta maqsadlarni qo‘ygan va Italiya futbolida o‘z o‘rnini topishga harakat qilmoqda.
Klubga tajribali murabbiy tayinlanishi esa jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam bo‘lishi mumkin.

Дарио Убнер стал главным тренером итальянского клуба "Зета"
Бывший нападающий Италии и лучший бомбардир сезона 2001-2002 Дарио Убнер назначен на новую тренерскую должность. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он был назначен главным тренером команды “Zeta”, одного из самых молодых клубов Италии. Этот клуб был основан только в мае прошлого года и сейчас имеет всего лишь четырнадцатимесячную историю.
Клуб “Zeta” в настоящее время участвует в восьмой лиге итальянского футбола. Основатель клуба — 26-летний Антонио Пеллегрино.
Он стал известен в интернете благодаря своим комментариям к футбольным видеоиграм и таким образом завоевал широкую популярность. Перед созданием клуба Антонио Пеллегрино подготовил множество видео по различным футбольным играм, что привлекло внимание многих фанатов.
Его инициатива была реализована аналогично проекту Media Liga в России. Несмотря на то что клуб “Zeta” еще молод, он ставит перед собой большие цели и стремится занять свое место в итальянском футболе.