Pal’tsev transferi bo‘yicha yakuniy qaror hali yo‘q
Maxachqal’a “Dinamo” jamoasi prezidenti Gadji Gadjiyev klub himoyachisi Valentin Pal’tsevning ehtimoliy ketishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gadjiyevning so‘zlariga ko‘ra, 24 yoshli futbolchining boshqa jamoaga o‘tish imkoniyati bor. Unga ko‘ra, Pal’tsevning “Dinamo”dan ketishi shu yozda yuz berishi mumkin.
Biroq bu faqatgina klubga munosib o‘rinbosar topilgandan keyin amalga oshiriladi. Agar klub va futbolchi manfaatlari mos kelsa, Pal’tsevni sotish masalasi ko‘rib chiqiladi.
Mutaxassislarning ta’kidlashicha, Transfermarkt portali Valentin Pal’tsevning qiymatini 2,5 million yevro deb baholagan. Himoyachi “Dinamo” safida hozirgacha 38 ta o‘yinda maydonga tushib, bir marta jamoadoshiga golli uzatma bergan.
Eslatib o‘tamiz, Maxachqal’a “Dinamo” jamoasi navbatdagi uchrashuvini joriy yil 8 avgust, juma kuni “Akron” jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Ushbu bahs Rossiya Premyer-ligasi doirasida bo‘lib o‘tadi.
Klub rahbariyati va futbolchi kelajagi borasida yakuniy qaror hali qabul qilinmagan. Bu boradagi ma’lumotlar rasmiy manbalar orqali e’lon qilinadi.

Пока нет окончательного решения по трансферу Пальцева
Президент махачкалинского клуба "Динамо" Гаджи Гаджиев высказал свое мнение о возможном уходе защитника Валентина Пал'tseva. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гаджиева, у 24-летнего футболиста есть возможность перейти в другой клуб. По его словам, уход Пал'tseva из "Динамо" может произойти этим летом.
Однако это будет осуществлено только после того, как будет найден подходящий заменитель для клуба. Если интересы клуба и игрока совпадут, вопрос о продаже Пал'tseva будет рассмотрен.
По словам специалистов, портал Transfermarkt оценил стоимость Валентина Пал'tseva в 2,5 миллиона евро. Защитник провел 38 матчей за "Динамо" и сделал одну голевую передачу своему партнеру по команде.
Напоминаем, что махачкалинское "Динамо" проведет следующий матч 8 августа текущего года, в пятницу, против команды "Акрон". Этот матч пройдет в рамках Российской Премьер-лиги.
Окончательное решение по будущему клуба и футболиста еще не принято. Информация по этому вопросу будет опубликована через официальные источники.