Son Xyon Min “Los-Anjeles”ga 27 mln dollarga o‘tadi
Yaqin kunlarda janubiy koreyalik hujumchi Son Xyon Min “Los-Anjeles” jamoasiga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda u “Tottenxem” klubi bilan xayrlashdi. “Nyukasl”ga qarshi o‘tkazilgan o‘rtoqlik uchrashuvi (1:1 hisobida yakunlangan) Son uchun “Tottenxem” safidagi so‘nggi o‘yin bo‘ldi.
Ushbu uchrashuv Janubiy Koreyada o‘tkazildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, taniqli jurnalist Ben Jeykobs ijtimoiy tarmoqlarda Son Xyon Min yaqin orada tibbiy ko‘rikdan o‘tishi haqida xabar berdi.
Tibbiy ko‘rikdan so‘ng transfer rasman amalga oshiriladi. Ushbu transfer MLS tarixidagi eng qimmat bitimlardan biri bo‘lishi kutilmoqda.
“Los-Anjeles” jamoasi Son uchun taxminan 27 million dollar to‘laydi. Eslatib o‘tamiz, Son Xyon Min “Tottenxem” safida o‘n mavsum davomida o‘ynadi.
U klub uchun ko‘plab muhim o‘yinlarda ishtirok etib, muxlislar e’tiborini qozongan futbolchilardan biri bo‘ldi. Endilikda u faoliyatini AQSHda davom ettiradi.

Сон Хён Мин переходит в "Лос-Анджелес" за 27 млн долларов
В ближайшие дни южнокорейский нападающий Сон Хён Мин ожидается в команде “Лос-Анджелес”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно он попрощался с клубом “Тоттенхэм”. Матч с “Ньюкаслом” (завершившийся со счетом 1:1) стал для Сона последним в составе “Тоттенхэма”.
Эта встреча прошла в Южной Корее. По данным, известный журналист Бен Джейкобс в социальных сетях сообщил, что Сон Хён Мин в ближайшее время пройдет медицинское обследование.
После медицинского обследования трансфер будет официально завершен. Ожидается, что этот трансфер станет одним из самых дорогих в истории MLS.
Команда “Лос-Анджелес” заплатит за Сона около 27 миллионов долларов. Напоминаем, что Сон Хён Мин играл в составе “Тоттенхэма” на протяжении десяти сезонов.
Он стал одним из футболистов, которые привлекли внимание болельщиков, участвуя во многих важных матчах для клуба. Теперь он продолжит свою карьеру в США.