Dinamo Kiyev Pafosga yutqazdi, Chempionlar ligida mag‘lub bo‘ldi
Chempionlar ligasining ikkinchi saralash bosqichida Kiyevning Dinamo jamoasi Kiprning eng kuchli klublaridan biri bo‘lgan Pafosga qarshi maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limi oxirida Kipr futbolchilari markazda xatoga yo‘l qo‘ydi va Dinamo futbolchilari tezkor qarshi hujum uyushtirishdi. Vladislav Dubinchak o‘zi harakat qilib, jarima maydonchasining chap tomonidan taxminan o‘n metr masofadan darvozaga zarba berdi, biroq to‘p ustunga tegdi.
Shuningdek, Vladislav Vanat chap qanotda o‘z jamoasi uchun jarima zarbasi ishlab oldi. Standart vaziyatdan uzatilgan to‘p ham aynan Vanatga yetib bordi, biroq u bosh bilan yo‘llagan zarbasi darvoza ustidan o‘tdi.
Ikkinchi bo‘limda Andrey Yarmolenko o‘ng qanotdan Vanatga pas berdi. Vanat himoyachi bilan kurashda yiqildi va hakam penalti belgiladi.
Biroq VAR tizimi yordamida qaror o‘zgartirildi va penalti bekor qilindi. Uchrashuvning 84-daqiqasida ukrainalik futbolchilar o‘ng qanotdan burchak to‘p tepishdi va oldinga hujum uyushtirishdi.
Shu paytda Pafos jamoasi tezkor qarshi hujumga o‘tdi. Anderson Silva markazga yaqin joydan jarima maydonchasiga kirib, Dubinchakni aldab o‘tib, uzoq burchakka aniq zarba yo‘lladi va hisobni ochdi.
Natijada, uchrashuv 0:1 hisobida Pafos foydasiga yakunlandi. Endi javob uchrashuvida hammasi hal bo‘ladi.
Mazkur o‘yinda Dinamo safida Ruslan Neshcheret, Aleksandr Tymchik, Denis Popov, Taras Mikhavko, Vladislav Dubinchak, Nikolay Mikhaylenko, Vladimir Brazhko, Nikolay Shaparenko, Andrey Yarmolenko, Vladislav Vanat va Aleksandr Pikhalyonok asosiy tarkibda maydonga tushdi. Pafos jamoasida esa Anderson Silva g‘alaba to‘pini urdi.
O‘yinda zaxira futbolchilar ham maydonga tushirildi. Uchrashuv Polshaning Lublin shahridagi Arena Lublin stadionida bo‘lib o‘tdi.

Динамо Киев проиграл Пафосу, потерпел поражение в Лиге чемпионов
Во втором квалификационном раунде Лиги чемпионов команда Динамо Киев вышла на поле против одного из сильнейших клубов Кипра — Пафоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце первого тайма кипрские футболисты допустили ошибку в центре, и игроки Динамо организовали быструю контратаку. Владислав Дубинчак сам пробил, и с левой стороны штрафной площади, примерно с десяти метров, нанес удар по воротам, но мяч попал в штангу.
Также Владислав Ванат заработал штрафной удар для своей команды на левом фланге. Мяч, поданный со стандартной ситуации, также дошел именно до Ваната, но его удар головой прошел над воротами.
Во втором тайме Андрей Ярмоленко сделал пас Ванату с правого фланга. Ванат упал в борьбе с защитником, и судья назначил пенальти.
Однако с помощью системы VAR решение было изменено, и пенальти отменили. На 84-й минуте украинские футболисты подали угловой с правого фланга и организовали атаку.
В этот момент команда Пафос перешла в быструю контратаку. Андерсон Силва, приблизившись к центру, вошел в штрафную площадь, обманул Дубинчака и точно пробил в дальний угол, открыв счет.
В результате матч завершился со счетом 0:1 в пользу Пафоса. Теперь все решится в ответном матче.
В этом матче за Динамо на поле вышли Руслан Нещерет, Александр Тимчик, Денис Попов, Тарас Михавко, Владислав Дубинчак, Николай Михайленко, Владимир Бражко, Николай Шапаренко, Андрей Ярмоленко, Владислав Ванат и Александр Пихалёнок в основном составе. В команде Пафос победный гол забил Андерсон Силва.