Tiago Silva Estevaoga “Chelsi” haqida maslahat berdi
«Chelsi» jamoasining yangi futbolchisi Estevao Villian o‘zining Tiago Silva bilan bo‘lgan suhbatini eslab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik himoyachi Tiago Silva 2020 yildan 2024 yilgacha London klubi safida o‘ynagan. Uning yosh vatandoshi Estevao esa joriy yil yozida «Chelsi»ga qo‘shildi.
Estevaoning aytishicha, u «Chelsi» bilan shartnoma imzolaganidan so‘ng, 2024 yil oxirida o‘tkazilgan o‘yinlardan birida Tiago Silva uning yoniga kelgan. Ular qisqa suhbatlashishgan va Tiago Silva Estevaoga «Chelsi» klubi unga yoqishini aytgan.
Estevao hozirda bu klubning naqadar kuchli va ajoyib jamoa ekanini o‘zi ham ko‘rayotganini ta’kidladi. Bu haqda London klubi matbuot xizmati xabar berdi.
Estevao avval Braziliya chempionatida «Palmeyras» safida to‘p surgan. Tiago Silva esa hozirda «Fluminense» klubi sharafini himoya qilmoqda.

Тьяго Силва дал совет Эстеву о "Челси"
Новый футболист команды «Челси» Эстеван Виллиан вспомнил о своем разговоре с Тиаго Силвой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский защитник Тиаго Силва играл за лондонский клуб с 2020 по 2024 год. Его соотечественник Эстеван присоединился к «Челси» этим летом.
По словам Эстевана, после подписания контракта с «Челси» Тиаго Силва подошел к нему во время одной из игр, проведенных в конце 2024 года. Они коротко пообщались, и Тиаго Силва сказал Эстевану, что клуб «Челси» ему нравится.
Эстеван отметил, что сейчас он сам видит, насколько сильная и замечательная команда этот клуб. Об этом сообщила пресс-служба лондонского клуба.
Ранее Эстеван играл за «Палмейрас» в чемпионате Бразилии. Тиаго Силва в настоящее время защищает цвета клуба «Флуминенсе».