Modrich Milanda uzoq yillar to‘p surishni istaydi
Xorvatiyalik yarim himoyachi Luka Modrich Italiyaning Milan jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubda bir necha o‘yin emas, balki ma’lum muddat to‘p surishni reja qilayotganini bildirdi. Modrich o‘z so‘zlarida shuni ta’kidladi: u Zlatan Ibrahimovich yoshi bilan tenglashishni xohlaydi.
Ma’lumki, Ibrahimovich futbolchilik faoliyatini 42 yoshida yakunlagan. Luka Modrichning aytishicha, agar u ham Ibragimovich kabi katta yoshda ham futbol o‘ynashda davom etsa, bundan juda xursand bo‘ladi.
Shu bilan birga, Modrich avval Londonning Tottenhem va Madridning Real klublarida ham o‘ynagan. Yangi mavsum Italiya chempionatida avgust oyining o‘rtalarida boshlanishi rejalashtirilgan.
Shu sababli, Modrichning Milan safida qanday natijalarga erishishi ko‘plab futbol ishqibozlarini qiziqtirmoqda. Uning tajribasi va mahorati jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Модрич хочет играть в Милане много лет
Хорватский полузащитник Лука Модрич перешел в итальянский клуб Милан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что планирует не просто несколько игр, а играть на протяжении определенного времени. Модрич подчеркнул, что хочет сравняться по возрасту с Златаном Ибрагимовичем.
Известно, что Ибрагимович завершил свою футбольную карьеру в 42 года. Лука Модрич сказал, что если он также продолжит играть в футбол в таком возрасте, он будет очень рад.
При этом Модрич ранее также играл за лондонский Тоттенхэм и мадридский Реал. Новый сезон в итальянской серии А запланирован на середину августа.
Поэтому результаты Модрича в составе Милана интересуют многих футбольных болельщиков. Ожидается, что его опыт и мастерство принесут команде большую пользу.