RB Leyptsig Xarvi Elliot uchun katta taklif tayyorlamoqda
"Liverpul" futbol klubi yarim himoyachisi Xarvi Elliot Germaniyaning "RB Leyptsig" jamoasiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, nemis klubi ingliz futbolchisiga qiziqish bildirgan. Mashhur futbol jurnalisti Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, "RB Leyptsig" vakillari bu transferga jiddiy yondashmoqda va 22 yoshli futbolchi uchun saxiy taklif tayyorlashga tayyor.
"RB Leyptsig" allaqachon Xarvi Elliotning agentlari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Suhbat davomida nemis klubi o‘zining sport loyihasi va hamkorlik shartlari haqida batafsil ma’lumot berdi.
"Liverpul" esa futbolchini sotish uchun kamida 45 million yevro talab qilmoqda. Shuningdek, ushbu futbolchiga Angliyaning boshqa klublari ham qiziqish bildirgan.
Jumladan, "Vest Hem", "Nyukasl" va "Brayton" jamoalari ham Elliotni o‘z safiga qo‘shishga harakat qilmoqda. Biroq, hozircha transfer bo‘yicha yakuniy qaror qabul qilinmagan.

RB Лейпциг готовит большое предложение для Харви Эллиота
"Ливерпуль" футбольный клуб полузащитник Харви Эллиот может перейти в немецкую команду "RB Лейпциг". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно предварительной информации, немецкий клуб проявил интерес к английскому футболисту. Известный футбольный журналист Фабрицио Романо сообщает, что представители "RB Лейпциг" серьезно подходят к этому трансферу и готовы подготовить щедрое предложение для 22-летнего футболиста.
"RB Лейпциг" уже провел встречу с агентами Харви Эллиота. В ходе беседы немецкий клуб подробно рассказал о своем спортивном проекте и условиях сотрудничества.
"Ливерпуль" же требует не менее 45 миллионов евро за продажу футболиста. Также к этому футболисту проявили интерес и другие клубы Англии.
В частности, "Вест Хэм", "Ньюкасл" и "Брайтон" также пытаются привлечь Эллиота в свои ряды. Однако пока окончательное решение по трансферу не принято.