Son Xyon Min “Los-Anjeles” o‘yinini stadiondan kuzatdi
Tottenhem hujumchisi Son Xyon Min “Los-Anjeles” jamoasiga o‘tishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
33 yoshli futbolchi yangi jamoasining Meksikaning “Tigres” klubiga qarshi o‘yinini kuzatmoqda. Ushbu uchrashuv ayni paytda Los-Anjeles shahrida Ligalar kubogi doirasida bo‘lib o‘tmoqda.
Ma'lumotlarga ko‘ra, Janubiy Koreya vakilining transferi o‘yin tugaganidan so‘ng rasman e’lon qilinishi kutilmoqda. Ushbu kelishuv MLS tarixidagi eng yirik transferlardan biri bo‘lishi mumkin.
Son Xyon Min “Tottenhem” safida o‘n yil faoliyat olib bordi va yaqinda klub bilan xayrlashdi. U mazkur davr mobaynida ko‘plab muhim o‘yinlarda ishtirok etib, jamoaning asosiy futbolchilaridan biriga aylandi.
Hozirda “Los-Anjeles” MLSning G‘arbiy konferensiyasida 36 ochko bilan oltinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa 22 turdan so‘ng peshqadam “San-Diego”dan o‘n ochkoga ortda qolmoqda.
Shu bilan birga, “Los-Anjeles”ning zaxirada yana uchta o‘yini bor. Klub rahbariyati yangi futbolchining qo‘shilishi bilan jamoaning natijalari yanada yaxshilanishiga umid qilmoqda.

Сон Хён Мин наблюдал за игрой "Лос-Анджелес" со стадиона
Нападающий Тоттенхэма Сон Хён Мин готовится к переходу в команду “Лос-Анджелес”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
33-летний футболист наблюдает за игрой своей новой команды против мексиканского клуба “Тигрес”. Этот матч в настоящее время проходит в Лос-Анджелесе в рамках Кубка Лиг.
Согласно информации, трансфер представителя Южной Кореи ожидается официально после окончания игры. Это соглашение может стать одним из крупнейших трансферов в истории MLS.
Сон Хён Мин провел десять лет в составе “Тоттенхэма” и недавно попрощался с клубом. За этот период он принял участие во множестве важных матчей и стал одним из ключевых игроков команды.
В настоящее время “Лос-Анджелес” занимает шестое место в Западной конференции MLS с 36 очками. Команда отстает на десять очков от лидера “Сан-Диего” после 22 туров.
Кроме того, у “Лос-Анджелеса” есть еще три игры в запасе. Руководство клуба надеется, что с приходом нового футболиста результаты команды улучшатся.