«Chelsi» jamoasining yangi futbolchisi Estevao Villian nima uchun aynan London klubini tanlaganini tushuntirib berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari Braziliyaning «Palmeyras» jamoasida o‘ynagan va o‘sha paytda ko‘plab yirik Yevropa klublari uni o‘z safiga qo‘shishni istagan edi. Shunga qaramay, Estevao «Chelsi»ni tanlashga qaror qildi.
Jamoa matbuot xizmati xabariga ko‘ra, 18 yoshli futbolchi uchun klubning tuzilmasi, loyihalari va kelajak rejalari eng muhim omillar bo‘lgan. Estevaoning aytishicha, u va oilasi aynan shu jihatlarga e’tibor bergan va barcha imkoniyatlarni ko‘rib chiqib, eng to‘g‘ri qarorni qabul qilgan.
Estevao Villian 2024 yilda «Chelsi» bilan shartnoma imzolagan. Shu vaqtdan buyon u Braziliya chempionatida o‘zini ko‘rsatib, mamlakat terma jamoasi tarkibida ham besh uchrashuvda qatnashgan.
Yosh futbolchi «Chelsi» safida o‘z oldiga yuqori maqsadlar qo‘yganini ta’kidlab, klub rahbariyati va murabbiylar jamoasiga ishonch bildirgan. Klub esa uni kelajak uchun muhim futbolchi sifatida ko‘radi.

Эстевао Челсины выбор причины откровенно сказал
Новый футболист команды «Челси» Эстевао Виллиан объяснил, почему выбрал именно лондонский клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он играл за бразильскую команду «Палмейрас», и в то время многие крупные европейские клубы хотели заполучить его в свои ряды. Тем не менее, Эстевао решил выбрать «Челси».
По информации пресс-службы клуба, для 18-летнего футболиста структура клуба, проекты и планы на будущее были наиболее важными факторами. По словам Эстевао, он и его семья обратили внимание именно на эти аспекты и, рассмотрев все возможности, приняли самое правильное решение.
Эстевао Виллиан подписал контракт с «Челси» в 2024 году. С тех пор он проявил себя в бразильском чемпионате и также принял участие в пяти матчах в составе национальной сборной страны.
Молодой футболист подчеркнул, что ставит перед собой высокие цели в составе «Челси» и выразил доверие руководству клуба и тренерскому штабу. Клуб же рассматривает его как важного футболиста на будущее.