Angliya milliy terma jamoasi a’zosi Eberechi Ezening Londonning “Arsenal” jamoasiga o‘tishi kutilgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, bu transfer “Kristal Pelas” klubi futbolchini sotish uchun juda katta tovon puli talab qilayotgani sababli amalga oshmasligi mumkin. “Kristal Pelas” jamoasi Ezeni o‘zining eng muhim futbolchilaridan biri sifatida ko‘radi va uni arzon narxda qo‘yib yuborishni istamayapti.
Britaniyaning mashhur nashrlaridan biri bo‘lgan The Sun ma’lumotiga ko‘ra, “Arsenal” rahbariyati 27 yoshli yarim himoyachini sotib olish uchun 78 million yevro miqdoridagi tovon pulini to‘lashga tayyor emas. Eze esa Londonning kuchli jamoasiga o‘tishni xohlayotganini bildirgan.
Eberechi Eze “Kristal Pelas” bilan 2027 yilning o‘rtasigacha amaldagi shartnomaga ega. U 2024/2025 yilgi mavsumda jamoa tarkibida 43 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Shu vaqt mobaynida u 14 ta gol urdi va 11 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Shu sababli, klub futbolchini o‘z tarkibida saqlab qolishga harakat qilmoqda.

Арсенал отказывается от покупки Эзени из-за компенсации
Член национальной сборной Англии Эберечи Эзе ожидал перехода в лондонский «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако этот трансфер может не состояться из-за того, что клуб «Кристал Пэлас» требует слишком большую сумму отступных за футболиста. Команда «Кристал Пэлас» рассматривает Эзе как одного из своих самых важных игроков и не хочет отпускать его за низкую цену.
Согласно информации одного из известных британских изданий The Sun, руководство «Арсенала» не готово платить сумму отступных в размере 78 миллионов евро за 27-летнего полузащитника. Эзе же заявил, что хочет перейти в сильный лондонский клуб.
Эберечи Эзе имеет действующий контракт с «Кристал Пэлас» до середины 2027 года. В сезоне 2024/2025 он провел 43 матча за команду.
За это время он забил 14 голов и сделал 11 голевых передач. Поэтому клуб пытается удержать футболиста в своем составе.