Moskvaning “Spartak” jamoasi futbolchisi Igor Dmitriyev Rossiya chempionati doirasida Tolyattining “Akron” klubiga qarshi o‘yinda jamoadoshi Daniil Xlusevichning maydondan chetlatilishi borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, himoyachi Daniil Xlusevich uchrashuvning birinchi bo‘limida ikki marta ogohlantirilib, natijada qizil kartochka oldi. Igor Dmitriyevning aytishicha, Xlusevich tomonidan qilingan ikkinchi qoidabuzarlik uchun ikkinchi sariq kartochka va maydondan chetlatish to‘g‘ri qaror bo‘lmagan.
Futbolchi ushbu vaziyatda hech qanday tajovuzkorlik bo‘lmaganini, nima sababdan hakam bunday qaror chiqarganini tushunmasligini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, “Akron” va “Spartak” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv Samaradagi stadionda bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida Solari va Dzyuba o‘z jamoalari foydasiga gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Shu tariqa, har ikki jamoa bir ochkodan qo‘lga kiritdi.

Дмитриев: Хлусевичу второе желтое предупреждение было дано безосновательно
Игрок московского "Спартака" Игорь Дмитриев высказал свое мнение о удалении своего партнера по команде Даниила Хлусевича в матче против клуба "Акрон" из Тольятти в рамках чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что защитник Даниил Хлусевич был дважды предупрежден в первом тайме и в результате получил красную карточку. По словам Игоря Дмитриева, второе желтое предупреждение и удаление с поля за нарушение, совершенное Хлусевичем, было неправильным решением.
Футболист отметил, что в данной ситуации не было никакой агрессии и он не понимает, почему судья принял такое решение. Напомним, что матч между "Акроном" и "Спартаком" прошел на стадионе в Самаре и завершился со счетом 1:1.
В последние минуты матча Солари и Дзюба смогли забить голы в пользу своих команд. Таким образом, обе команды заработали по одному очку.