Shatov: “Zenit” bu yil chempionlikni qaytaradi
Oleg Shatov, “Zenit” futbol klubi sobiq futbolchisi, jamoaning so‘nggi chiqishlari va o‘tgan mavsumdagi “Krasnodar”ning chempion bo‘lishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shatovning aytishicha, “Zenit” chempionlikni boy bergani klubda muammolar borligini anglatmaydi. Aksincha, bu holat raqib jamoaning kuchli o‘yin ko‘rsatganini ko‘rsatadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” yomon o‘ynamadi, balki “Krasnodar” o‘tgan mavsumda juda yaxshi saviyada harakat qildi va o‘zini ko‘rsata oldi. Shatov, shuningdek, har yili ikki bor chempionlikni qo‘lga kiritayotgan jamoa haqida inqiroz haqida gapirish noto‘g‘ri ekanini ta’kidladi.
U “Zenit” bu yil ham chempion bo‘lishiga ishonishini aytdi. Ma’lumot uchun, 2024/2025 yilgi mavsumda “Krasnodar” ilk bor Rossiya chempioni bo‘ldi va shu orqali “Zenit”ning oxirgi olti yildagi ustunligini to‘xtatdi.
Hozirgi mavsumda esa “Zenit” uchta turdan so‘ng musobaqa jadvalida yettinchi o‘rinni egallab turibdi.

Шатов: “Зенит” в этом году вернет чемпионство
Олег Шатов, бывший футболист футбольного клуба “Зенит”, поделился своими мыслями о последних выступлениях команды и чемпионстве “Краснодара” в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Шатова, то, что “Зенит” потерял чемпионство, не означает, что в клубе есть проблемы. Напротив, это говорит о том, что соперник продемонстрировал сильную игру.
Он отметил, что “Зенит” не играл плохо, а “Краснодар” в прошлом сезоне действовал на очень высоком уровне и смог себя проявить. Шатов также подчеркнул, что говорить о кризисе команды, которая каждый год дважды становится чемпионом, неправильно.
Он заявил, что верит, что “Зенит” снова станет чемпионом в этом году. Для справки, в сезоне 2024/2025 “Краснодар” впервые стал чемпионом России и тем самым остановил господство “Зенита” за последние шесть лет.