Nikita Chernov bugun “Qanotlar”ga qo‘shiladi, hujjatlar tayyorlanmoqda
Bugun, 6 avgust kuni Moskvaning Spartak jamoasi himoyachisi Nikita Chernov Samaraga yetib keladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbol agenti Vladimir Kuzmichov ma’lum qildi. Unga ko‘ra, futbolchi mahalliy “Qanotlar” jamoasiga o‘tishi uchun zarur hujjatlarni rasmiylashtirishni boshlaydi.
Agentning so‘zlariga qaraganda, Nikita Samaraga uchib kelgan bo‘lsa-da, yaqin turda uning maydonga tushishi hali kutilmayapti. Ehtimol, bir turdan so‘ng yangi jamoasi safida o‘yinlarda ishtirok etadi.
Bu haqda agentning fikrlarini “Match TV” telekanali ham tasdiqladi. Avvalroq matbuotda 29 yoshli himoyachi Samara jamoasi bilan ijara asosida shartnoma imzolashi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Uning hozirgi klubi bilan shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. O‘tgan mavsumda Nikita Chernov Spartak safida 11 ta uchrashuvda qatnashib, bir marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Никита Чернов сегодня присоединится к "Крыльям", документы готовятся
Сегодня, 6 августа, защитник московского клуба "Спартак" Никита Чернов прибудет в Самару. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил футбольный агент Владимир Кузьмичев. По его словам, футболист начнет оформление необходимых документов для перехода в местную команду "Крылья".
По словам агента, хотя Никита и прилетел в Самару, его выход на поле в ближайшем туре пока не ожидается. Возможно, он примет участие в играх за свою новую команду через один тур.
Эти мысли агента также подтвердил телеканал "Матч ТВ". Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что 29-летний защитник подпишет контракт с самарским клубом на условиях аренды.
Его текущий контракт с клубом действует до середины следующего года. В прошлом сезоне Никита Чернов принял участие в 11 матчах за "Спартак" и смог забить один гол.