Mor: Cherchesovning "Axmat"ga kelishi to‘g‘ri qaror
Eduard Mor ta’kidlashicha, Grozniy shahrida futbolchilar uchun yaxshi sharoitlar yaratilgan va jamoaga kuchli futbolchilar jalb etilgan. Unga ko‘ra, Stanislav Cherchesov uchun ham bu yangi jamoada o‘z oldiga qo‘yilgan vazifalarni bajarish qiziqarli bo‘ladi.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, "Axmat" klubi uchun ham bu tanlov foydali va to‘g‘ri yechim hisoblanadi. Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Stanislav Cherchesov Grozniy shahrining "Axmat" klubi bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzolaydi.
Shartnomaga ko‘ra, mutaxassisning yillik ish haqi taxminan 1,3 million yevroni tashkil etadi. Bu holat klub rahbariyati tomonidan ham, futbol jamoatchiligi tomonidan ham ijobiy baholandi.

Mor: Приход Черчесова в "Ахмат" — правильное решение
По мнению бывшего футболиста московского "Спартака" Эдуарда Мора, назначение бывшего главного тренера сборной России Станислава Черчесова на пост главного тренера футбольного клуба "Ахмат" из Грозного оценено положительно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эдуард Мор подчеркивает, что в Грозном созданы хорошие условия для футболистов и привлечены сильные игроки. По его словам, для Станислава Черчесова будет интересно выполнять поставленные задачи в этой новой команде.
По словам эксперта, этот выбор также является полезным и правильным решением для клуба "Ахмат". Ранее стало известно, что Станислав Черчесов подпишет трехлетний трудовой контракт с футбольным клубом "Ахмат" из Грозного.
Согласно контракту, годовая зарплата специалиста составит примерно 1,3 миллиона евро. Эта ситуация была положительно оценена как руководством клуба, так и футбольным сообществом.