Tunislik himoyachi Nader Gandri hozirda Groznyning Ahmat jamoasida to‘p surmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya oliy ligasidagi joriy mavsumda jamoasining imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Gandrining aytishicha, Ahmat jamoasi oliy ligada o‘z o‘rnini saqlab qolishi kerak.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ahmat — katta klub va o‘tgan mavsumda yuzaga kelgan muammoli vaziyatlar takrorlanmasligi zarur. O‘tgan mavsum yakuniga ko‘ra, Grozni jamoasi pley-off uchrashuvlarida ishtirok etgan va Ekaterinburgning Ural jamoasidan ustun kelgan edi.
Hozirgi mavsumda esa, Rossiya chempionatining uch turidan so‘ng Ahmat biror ochko ham to‘play olmadi va musobaqa jadvalida 13-o‘rinni egallab turibdi. Jamoa oldida asosiy vazifa sifatida chempionatdagi mavqeini mustahkamlash va yuqori o‘rinlar uchun kurash olib borish maqsad qilingan.
Shu bois futbolchilar va murabbiylar shtabi jamoaning natijalarini yaxshilash uchun harakat qilmoqda. Gandri ham jamoaning muxlislari va rahbariyatini xursand qilish uchun bor kuchini ishga solishga va’da berdi.

Гандри: Ахмат должен остаться в высшей лиге
Тунисский защитник Набер Гандри в настоящее время играет за команду Ахмат из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о возможностях своей команды в текущем сезоне Российской высшей лиги. По словам Гандри, команда Ахмат должна сохранить свое место в высшей лиге.
По его словам, Ахмат — это большой клуб, и необходимо, чтобы проблемные ситуации, возникшие в прошлом сезоне, не повторялись. По итогам прошлого сезона команда из Грозного участвовала в плей-офф и одержала победу над командой Урал из Екатеринбурга.
В текущем сезоне, однако, после трех туров чемпионата России Ахмат не набрал ни одного очка и занимает 13-е место в турнирной таблице. Основной задачей команды является укрепление своего положения в чемпионате и борьба за высокие места.
Поэтому футболисты и тренерский штаб прилагают усилия для улучшения результатов команды. Гандри также пообещал приложить все усилия, чтобы порадовать болельщиков и руководство команды.